OLI NIMELTÄÄN SE KAVERI JOKA PAKENI VIRKAVALTAA LAPIN ERÄMAAHAN? OLI ITSEKIN POLIISI JA OLI TULLUT JOTAIN RIITAA,ASIASTA KERROTTIIN UUTISISSA JA ALIBIKIN KIRJOITTI TÄSTÄ TAPAUKSESTA.OLEN TEKEMÄSSÄ VÄITÖSKIRJAA POLIISIEN TEKEMISTÄ RIKOKSISTA JA TÄMÄ TARINA MUISTUI MIELEEN MUTTA EN MISTÄÄ LÖYDÄ FAKTATIETOA. TAPAUS SATTUI 80-LUVULLA ETTÄ KYLLÄ JOSSAIN TIETOA PITÄISI OLLA.
Vastaukset 6
- ...........
No, joo. Keränen ei tehnyt mitään rikosta, eikä paennut ketään. Hän joutui riitoihin virkaveljiensä kanssa, kun nämä tekivät toisistaan perättömiä rikosilmoituksia. Tästä suivaantuneena lähti lomilla erämaahan ja ei tullutkaan töihin loman loputtua. Vietti aikaansa kairassa toista kuukautta, niin kuin Lapin miehet monasti tuppaavat tekemään.
- Löytyyhän sitä
Muistaakseni hän kuitenkin syyllistyi rikokseen juuri tuolla reisulla ainakin puhuttiin salametsästyksestä? Mikä oli herran etunimi?
- pölhökustaa Inarista
Löytyyhän sitä kirjoitti:
Muistaakseni hän kuitenkin syyllistyi rikokseen juuri tuolla reisulla ainakin puhuttiin salametsästyksestä? Mikä oli herran etunimi?
asui jossain ressuilla kyhätyssä teltassa ja poseerasi lehdessä karvahattu päässä ja siitäkään ei ole varmaa tietoa että oliko kairassa laisinkaan?
- xx
haku ollut päällä vuosikymmeniin. Jos ole tosissasi laita puhelinnumerosi tälle palstalle, kun sen saan niin otan yhteyttä.
- ....
joo, onhan meitä satoja, jotka tunsivat Keräsen. Yksikään ei kuitenkaan halua sinua autta väitöskirjasi teossa !!
- Anonyymi
Hyvä tyyppi on hän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061281
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94898Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31814- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93642- 32635
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10476