Kovasti puhutaan siitä että Avast 5 on niin erilainen kuin 4.8 että vanhan version joutuu poistamaan ennen kuin asentaa vitosen. Poistaako Avast 5:sen asennus 4.8:n automaattisesti, vai joutuuko sen 4.8 poistamaan manuaalisesti ennen vitosen asennusta? Jos ei tarvi poistaa niin tapahtuuko ohjelmistopäivitys 4.8:sta vitoseen automaattisesti, jos päivitysasetukset ovat 4.8:ssa niin asetettu? Vai joutuuko hakemaan sen vitosen Avastin sivuilta erikseen?
Avast 5 kysymys
8
862
Vastaukset
- Jyri Väätäinen
Ei tarvitse poistaa, Avastin ohjelmisto hoitaa päivityksen itse täysin automaattisesti ilman mitään jatko-ongelmia.
- Tornero 1
Onko ilmaisessa versiossa palomuuri, tuleeko suomenkielisenä ja mitkä ovat erot maksulliseen versioon?
- Ilmestyy
Eikös ton 5 version pitänyt jo ilmestyä viimekuussa ?
- *Timo*
Ilmestyy kirjoitti:
Eikös ton 5 version pitänyt jo ilmestyä viimekuussa ?
Tuolla keskustelua:
http://www.virustorjunta.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=19447 - Avastkäyttäjä Vuosia
Tornero 1 kirjoitti:
Onko ilmaisessa versiossa palomuuri, tuleeko suomenkielisenä ja mitkä ovat erot maksulliseen versioon?
Palomuuri ja spammiesto on maksullisessa Avastissa.
- Maija Möttönen
*Timo* kirjoitti:
Tuolla keskustelua:
http://www.virustorjunta.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=19447Hain avast ilmaisen virusohjelman, loysi minulta viruksia 38 pikatarkistuksella, mitä pitäisi tehdä. Ihan pihalla, kun en ole koskaan ennen saanut viruksia. En ymmärrä, mistä aloittaa niiden poistaminen. Pikatarkistus ei ainakaan näyttänyt mitään suoraa toimenpidettä ? Suljin äsken koneen, toivottavasti se nyt käynnistyy vielä joskus. Kun siis käynnistän, haenko virukset uudelleen pidemmällä haulla koko c-asemalta, poistaako tämä ohjelma viruksia vai tarkistaako vain ?
- .turvallista matkaa.
Maija Möttönen kirjoitti:
Hain avast ilmaisen virusohjelman, loysi minulta viruksia 38 pikatarkistuksella, mitä pitäisi tehdä. Ihan pihalla, kun en ole koskaan ennen saanut viruksia. En ymmärrä, mistä aloittaa niiden poistaminen. Pikatarkistus ei ainakaan näyttänyt mitään suoraa toimenpidettä ? Suljin äsken koneen, toivottavasti se nyt käynnistyy vielä joskus. Kun siis käynnistän, haenko virukset uudelleen pidemmällä haulla koko c-asemalta, poistaako tämä ohjelma viruksia vai tarkistaako vain ?
Siinähän kysytään että korjataanko virheet, tai jotenkii sinnepäin kysymys on, en oikein nyt muista kun en ole käyttänyt avastia pitkään aikaan, kuitenkii siitä klikkaat ja ohjelma hoitaa loput.
Maija Möttönen kirjoitti:
Hain avast ilmaisen virusohjelman, loysi minulta viruksia 38 pikatarkistuksella, mitä pitäisi tehdä. Ihan pihalla, kun en ole koskaan ennen saanut viruksia. En ymmärrä, mistä aloittaa niiden poistaminen. Pikatarkistus ei ainakaan näyttänyt mitään suoraa toimenpidettä ? Suljin äsken koneen, toivottavasti se nyt käynnistyy vielä joskus. Kun siis käynnistän, haenko virukset uudelleen pidemmällä haulla koko c-asemalta, poistaako tämä ohjelma viruksia vai tarkistaako vain ?
harmittomia evästeitä.
luettele muutama malliksi, niin kerron ovatko ne todella viruksia.
laita selaimen asetuksiin että evästeet poistetaan ja tempit tyhjennetään kun selain sammutetaan.
ei tule silloin tollasia pelotteita :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1593927Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1013674Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma423213Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest222547- 1842248
Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu271447- 971277
Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1301127Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja241111Jos elämäsi ihminen
on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt691058