Levin joulu

Joulutypyt

Onko levillä jouluna millainen meno? Täällä kaks sinkkunaista ois lähdössä sinne 23-27.12 väliselle ajalle. Vai onko Levillä jouluna pelkkiä lapsiperheitä?

7

1718

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Krakkavaara

      viettäneenä ei ainakaan biletysajatuksella kannata matkaan lähteä.

    • erkpa

      Minä, sinkkumies olen siellä ainakin ja hauskaa pidetään. anssia ja muuta. Nähään. eki

      • Joulutypyt

        Hienoa! Siellä nähdään! :) T. Joulutypyt


      • Hippasi
        Joulutypyt kirjoitti:

        Hienoa! Siellä nähdään! :) T. Joulutypyt

        Täällä myös sinkkunainen suuntaamassa Leville jouluna! Kertokaahan Levi-neitsyelle, että mihin kannattaa suunnata ja mitä harrastaa?


      • ben dover
        Hippasi kirjoitti:

        Täällä myös sinkkunainen suuntaamassa Leville jouluna! Kertokaahan Levi-neitsyelle, että mihin kannattaa suunnata ja mitä harrastaa?

        Päivällä laskua tunturia ympäri taitojen ja kunnon mukaan, väliin leoptaukoja keitaissa Tuikku (sokka irti...), Vinkkariin ottamaan vauhtia loppuiltaan, loppuilta Areenalla ja ytimen baareissa.Varmasti löytyy toimintaa...

        Sokkotreffit sunnutaille johonkin, sinkkuna liikkeellä minäkin... edessä ajomatka Helsingistä perille, kyytiin mahtuu jos olet sellaita vailla..?


    • [dc]

      Viime joulun olin levillä ystävien kanssa,kyllä voin sanoa että oli hyvä reissu,porukkaa oli suht paljon,perheellisiä,mutta myös nuorisoa.kyllä siellä oli myös biletystä,aattona ei ihan hirveenä mut muulloin kyllä oli baarit täynnä.

    • ben dover

      Sinkkuherrasmies Helsingistä suuntaa Leville myös mainittuna aikana... Oma mökki ja rauha, treffit Drivessä sunnuntai-iltana klo 1800 kun hissit sulkeutuvat? Koskaan ei voi tietää miten tulee käymään... ;-)

      Tuntomerkkejä? :-D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      43
      7370
    2. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      347
      5399
    3. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2856
    4. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      143
      1756
    5. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      138
      1661
    6. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      61
      1597
    7. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      100
      1399
    8. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      163
      1315
    9. Keskiviikkona 8.4.2026 se tapahtuu

      Nimittäin tulevana keskiviikkona 8.4.2026 Donald Trump ilmoittaa Naton pääsihteerille että Yhdysvallat eroaa Natosta. N
      NATO
      293
      1172
    10. Mahtavaa, Trump pelasti lentäjän, Irania nöyryytettiin

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011917601.html Taas osoitus kuinka ylivertainen maa USA on Trumpin johdolla.
      Maailman menoa
      364
      1151
    Aihe