Levin joulu

Joulutypyt

Onko levillä jouluna millainen meno? Täällä kaks sinkkunaista ois lähdössä sinne 23-27.12 väliselle ajalle. Vai onko Levillä jouluna pelkkiä lapsiperheitä?

7

1795

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Krakkavaara

      viettäneenä ei ainakaan biletysajatuksella kannata matkaan lähteä.

    • erkpa

      Minä, sinkkumies olen siellä ainakin ja hauskaa pidetään. anssia ja muuta. Nähään. eki

      • Joulutypyt

        Hienoa! Siellä nähdään! :) T. Joulutypyt


      • Hippasi
        Joulutypyt kirjoitti:

        Hienoa! Siellä nähdään! :) T. Joulutypyt

        Täällä myös sinkkunainen suuntaamassa Leville jouluna! Kertokaahan Levi-neitsyelle, että mihin kannattaa suunnata ja mitä harrastaa?


      • ben dover
        Hippasi kirjoitti:

        Täällä myös sinkkunainen suuntaamassa Leville jouluna! Kertokaahan Levi-neitsyelle, että mihin kannattaa suunnata ja mitä harrastaa?

        Päivällä laskua tunturia ympäri taitojen ja kunnon mukaan, väliin leoptaukoja keitaissa Tuikku (sokka irti...), Vinkkariin ottamaan vauhtia loppuiltaan, loppuilta Areenalla ja ytimen baareissa.Varmasti löytyy toimintaa...

        Sokkotreffit sunnutaille johonkin, sinkkuna liikkeellä minäkin... edessä ajomatka Helsingistä perille, kyytiin mahtuu jos olet sellaita vailla..?


    • [dc]

      Viime joulun olin levillä ystävien kanssa,kyllä voin sanoa että oli hyvä reissu,porukkaa oli suht paljon,perheellisiä,mutta myös nuorisoa.kyllä siellä oli myös biletystä,aattona ei ihan hirveenä mut muulloin kyllä oli baarit täynnä.

    • ben dover

      Sinkkuherrasmies Helsingistä suuntaa Leville myös mainittuna aikana... Oma mökki ja rauha, treffit Drivessä sunnuntai-iltana klo 1800 kun hissit sulkeutuvat? Koskaan ei voi tietää miten tulee käymään... ;-)

      Tuntomerkkejä? :-D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      110
      685
    2. Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.

      Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      516
    3. Mitä kuvittelet kaivattusi tekevän

      Arkena tai viikonloppuna? Mitä itse teet samaan aikaan?
      Ikävä
      39
      506
    4. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      71
      437
    5. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      37
      432
    6. Hyvää yötä

      Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!
      Ikävä
      21
      419
    7. Martina sai ylinopeussakon

      Saiko sakkoa Porsche-merkkisellä autolla?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      414
    8. Missähän pöytäkirja viipyy, taas?

      Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett
      Kemijärvi
      38
      399
    9. Hyvästi feikit hiustenpidennykset - Kerttu Rissanen hurmaa uudella hiustyylillä

      Kerttu Rissanen ihastuttaa uudella hiustyylillään ja lookillaan. Rissasella on totuttu näkemään pitkät hiukset ja hiust
      Suomalaiset julkkikset
      6
      394
    10. Mikä on kaivattusi ikä?

      100v. On mun....
      Ikävä
      20
      371
    Aihe