DVD SOITIN JA NÄYTTÖ. Neuvoa tarvitsisin.

Eli Mulla on dvd soitin ja näyttö autossa. Erillinen näyttö ja soitin. Nyt näytössä kyllä näkyy musiikkikappaleet, mutta miten saa näkymään musiikkivideotja leffat? Kiitos vastauksista etukäteen.
6250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat
  • ostanut sen ko.liikkeestä?
    Katso laitteen mukana tulleesta suomenkielisestä käyttöohjeesta (olihan se mukana, olihan?) ratkaisu pulmiisi. Ja myyjä varmaan osaa myös auttaa kun vaan kysyy suoraan sieltä.

    Äänestä

  • Tai sit ei...
    Aika paskat ohjeet ovat laittaneet. Ehkä se vastaus löytyy enkunkielisestä manuaalista...
    Ei muuten ole hirveesti kehuja nuo invatekin tuotteet saaneet.

    Äänestä

...ja se kuuluisa käsijarrun merkkivalo kaapeli. Oletko ottanut siitä heräte virran??...

Äänestä

Mulla on tuo sama paketti, mutta mulla on lisäksi autodigiboksi siinä samassa, mutta yhtä kaikki homma toimii näin:

Yhdistä se näytön piuhasarjasta tuleva keltainen rci-liitin soittimen aux-keltaiseen eli siellä soittimen takana olevaan keltaiseen. Jos paketissa ei ollut mukana puna-valko-keltainen- rci-liitintä niin osta se. Keltainen ohjaa siis kuvaa ja kun näppäät soittimesta dvd:n päälle niin ääni tulee sitä kautta.

Vihjettä vähän... ostin tuosta samasta firmasta tuohon pakettiin autodigiboksin ja vaikka soitin nyt ei ehkä ole ihan huippulaatua niin digiboksi on ainakin hintansa väärtti. Kuva näkyy suhteellisen hyvin ja Oulu-Helsinki välillä pystyy katsomaan tv:tä ilman ongelmia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ApuaTarvitevaNopeest kirjoitti:

Eli Mulla on dvd soitin ja näyttö autossa. Erillinen näyttö ja soitin. Nyt näytössä kyllä näkyy musiikkikappaleet, mutta miten saa näkymään musiikkivideotja leffat? Kiitos vastauksista etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu