mikä mättää,hiiri toimii kyllä...hetken olen pois koneelta...hiiren nuoli näkyvissä,mut ei liiku,eikä toimi näppäimetkään....virrat katkeaa tällöin vain resetistä ja sen jälkeen taas hiirikin toimii...kunnes taas...voi v...kun ei tajua näistä!!!!
Aaaaapuva!
hiiri
5314
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
tuo täyshyytyminen on monissa Windows-versioissa. Oli noita ennen Maceissakin (->9) vaan eipä juurikaan ole enää (10.3). Varmaan sinun pitää asennella uudestaan kaikki ja sitten alkaa odotella taas seuraavaa kaatumista.
Ehkä kannattaisi muistaa, että jos ei ymmärrä tietokoneista mitään, Windows kymmenine tuhansine viruksineen ei välttämättä ole paras vaihtoehto.
virukset katottu eilen,olihan niitä ja pitäis olla putsattu.Mistähän niitä niin helv...paljon olikin!Penskat eniten pelailee koneillamme(2konetta).
Uskot että ohjelman uudelleen ajo auttaa?
sanokoon mitä todella kannattaa tehdä, mulla on vain arvauksia kun olen onnellisesti päässyt Windowseista eroon. Mutta veikkaan että hommia on tiedossa.
jos et osaa kuin arvailla, ruutikallo?
Mutta asiaan. Perusjutut: onko lapset käyny tuhmilla sivuilla, mutta koneen suojaukset on laiminlyöty. Voi tulla muutakin kuin viruksia, nimittäin. Kerro mitä suojausohjelmia koneella on.
niitä suojauksia osaa kertoa. Kysy kysyjältä äläkä multa. Mutta jos multa kuitenkin kysyt, ei ole ensimmäistäkään suojausohjelmaa eikä ihan äkkiä tulekaan. Mihin helkkariin mä niitä tarvitsisin?
Jos kaikki arvailijat täältä lähtisivät, ei taitaisi jäädä enää muita jäljelle kuin Erik, joka hänkin on näköjään pelkkä arvailija.