SSC P7 jännite?

http://www.seoulsemicon.com/en/product/prd/zpowerLEDp7.asp
Millä jännitteellä tuo toimii? mistä saa osat lampuntekoon suomesta? mikä käy akuksi/akuiksi? millä tehonrajoitus tehdään ?
1223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

...kertoo että forward voltage on 3.6 volttia.
Tehonrajoitus (=säätö) tapahtuu yleensä virtapiireillä ja parhaimmat akut tuon virtalähteeksi ovat 18650 litium-ion akut.

Mutta tarkempia vastauksia kannattaa esittää valaisin harrastajien foorumeilta:
http://murobbs.plaza.fi/yleista-keskustelua/423880-_tehokas_-taskulamppu-hakusessa-73.html
http://erankavijat.net/foorumi/index.php?c=17

Ja yllättävän paljon tee-se-itse miehiä löytyy fillarifoorumilta: http://www.fillarifoorumi.fi/forum/showthread.php?t=20366&page=140

Äänestä

Kommentoi aloitusta


liion kirjoitti:

http://www.seoulsemicon.com/en/product/prd/zpowerLEDp7.asp
Millä jännitteellä tuo toimii? mistä saa osat lampuntekoon suomesta? mikä käy akuksi/akuiksi? millä tehonrajoitus tehdään ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu