Kun toisaalla sanottiin, heistä eituntunut mukavalta, kun kysyttiin "äärimmäisen henkilökohtaisia" yksityisasioita ja muita henkilökohtaisuuksia, niin mitä tuollaisia kysymyksiä siellä haastatteluissa sitten esitetään?
Tämä vain rupesi kiinnostamaan.
(Ja tiedän sitten, että vanhemmat pitää seuloa tarkasti jne.joten ei tarvitse selittää näitä syitä.)
Tämä vain rupesi kiinnostamaan.
(Ja tiedän sitten, että vanhemmat pitää seuloa tarkasti jne.joten ei tarvitse selittää näitä syitä.)
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tulitko tänne taas valittamaan, kun se pikkuhitleri byrokraatti siellä virastossa oli sen verran töykeä, että KEHTASI kysyä sinulta "henkilökohtaisia" asioita, kuten esim avioliiton(jos nyt edes olet sellaisessa)laitaa? Kerrassaan kauheaa! Kyllä minustakin sinun pitäisi saada lapsi tuosta vain! Voivathan juopot ja narkkarit(ja ehkä sinäkin)tehdä noin vain lapsen tuosta vaan! On epäreilua, että joudut odottamaan minuuttiakaan! Mene, ja valita heille syrjinnästä ja rasismista!
Taas sitä näkee, että ei ole ne järjen lahjat jaettu tässä maailmassa aivan tasan, kun tuollainen riemuidiootti on päässyt vauhtiin.
Ettet vain olisi sama tyyppi, joka häiriköi kaikilla muillakin netin adoptioaiheisilla keskustelusivuilla (nimestäsi päätelleen)?
Tiedän, että Tyrannin viesti on täysi provo, mutta pistää sailti ärsyttämään tuollaiset, jotka kirjoittelevat täysin aiheeseen liittymättömiä typeriä viestejä JOKA palstalle.
En ole varma onko mitään vakio kysymyksiä, mutta kyllä siellä käydään läpi lapsuutta, parisuhdetta, tukiverkostoa, sukua... no kaikenlaista, mutta en kyllä ole kokenut tunkeilevina tai inhottavina noita kysymyksiä. Neuvonnasta kannattaa ottaa kaikki irti myös oman itsensä oppimisen kannalta. Usein siellä käydyt keskustelut jatkuvat vielä kotona ( ja nyt siis tarkoitan ihan hyvässä mielessä ;).