eli oon tämmöne 12v poika ja oon kuullu jostain kaikkialta et yleensä 11-12veet saa sen esinahan siit päältä mut mä en sää oon kuullu siitä sen kireydestä mut pitäskö sille tehä jotain ku se ei vaa stna mee siitä ja vtutaaa)= tai mitä sille VOIS ees tehä ?????????
kireee
esi nahka
5422
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Rasvaa se kullis pää vaikka käsirasvalla ja varovasti venytä esinahkaa päivittäin aina alemmas ja alemmas, niin se löystyy. Älä vedä sitä alas väkisin, ettei se jää jumiin, vaan pikkuhiljaa aina löysemmäksi.
sinne sisällekko mää sitä rasvaa tungen mut toi vois vai toimii
Juu, sinne esinahan ja terskan väliin rasvaa. Yleensä kyseinen vaiva paranee ahkeralla, mutta varovaisella ja säännöllisellä venyttelyllä, niin ettei lääkärihoitoa tarvitte ;) Toivottavasti keino tepsii tällä kertaa!
Itel oli ainaki enne sama ongelma, ja kannattaa ensin alottaa sillä, että muna on löysänä, eli ei seiso, sit vähän vedät sitä taakseppäi, sitku se on lukittunu, munastas voi lähtee mopo karkuu, ja voi ruveta seisoo, joten se voi jumittuu sinne taakse, niinku ittelläni kerra, olin iha paniikis, mut harjottele löysäl munal sitä.. salvaa vaa kyrvänpäähä otat vaikka mutsis bebanttiinirasvan.
Jos esinahka jumittuu terskan taakse, niin rasvaaminen ja samalla esinahan varovainen venyttäminen eteenpäin "normaalille" paikalleen onnistuu. Ainakin omalla kohdallani. Rasvaaminen toimii mielestäni paremmin kuin veden kanssa läträäminen.