huoneiston vuokraus gran canarialla

Onko tietoo mistä saisi suht edullisesti vuokrattua kahden makuuhuoneen apartomentoksen Gran Canarialla viikoksi ?
6332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Gran Canarialla on paljon noita isoja huoneistoja myös matkanjärjestäjien valikoimassa.
Helpoimmalla pääset kun ostat paketin matkatoimistosta, saat suorat lennot samaan systeemiin. Viikon matkaa varten en viitsisi nähdä vaivaa tonkia kämppää vapailta markkinoilta ja rakentaa lentopakettia.
Yleensä kämpät vuokrataan mieluiten alkaen 1 kk.

Äänestä

www.niumba.com

Äänestä
  • on paljon parempi. Ei Niumban sivulta saa kaikkiin yhteyttä. Ja niihin joihin saa, tulee vastaus jostain tulevasta kolmen kuukauden vuokrauksesta, muuten mennyt, tai hinta on kova. Ei viikon takia tosiaankaan kannata alkaa leikkimään, kun suhteessa ei saa yhtään sen edullisemmin. Vasta kolme viikkoa tai enemmän tuottaa järjellisen vastineen etsimistyölle. Jos menee koko talveksi, saa hienoja monen, jopa 4 huoneen bungalovejakin vuokrattua alle tonnin kuukaudessa.

    Äänestä

  • Perdone kirjoitti:

    on paljon parempi. Ei Niumban sivulta saa kaikkiin yhteyttä. Ja niihin joihin saa, tulee vastaus jostain tulevasta kolmen kuukauden vuokrauksesta, muuten mennyt, tai hinta on kova. Ei viikon takia tosiaankaan kannata alkaa leikkimään, kun suhteessa ei saa yhtään sen edullisemmin. Vasta kolme viikkoa tai enemmän tuottaa järjellisen vastineen etsimistyölle. Jos menee koko talveksi, saa hienoja monen, jopa 4 huoneen bungalovejakin vuokrattua alle tonnin kuukaudessa.

    Itsellä ei ole kokemusta vuokra-asumisesta toistaiseksi, mutta ed. matkallani kuulostelin asukkaiden kokemuksia ja selvitin asunnon vuokraamista noin yleisellä tasolla. Totta kai on vuokranantajan intressissä saada kämppä kaupaksi mahdollisimman pitkäksi aikaa ja ainakin Puertossa talviasukkaat viihtyvät 5-6 kk. En minäkään ymmärrä miksi viikon matkalle pitäisi vääntää joku omatoimijuttu, kun helpommallakin pääsee.

    Äänestä

  • old_profile_51368 kirjoitti:

    Itsellä ei ole kokemusta vuokra-asumisesta toistaiseksi, mutta ed. matkallani kuulostelin asukkaiden kokemuksia ja selvitin asunnon vuokraamista noin yleisellä tasolla. Totta kai on vuokranantajan intressissä saada kämppä kaupaksi mahdollisimman pitkäksi aikaa ja ainakin Puertossa talviasukkaat viihtyvät 5-6 kk. En minäkään ymmärrä miksi viikon matkalle pitäisi vääntää joku omatoimijuttu, kun helpommallakin pääsee.

    mut jos on talven täällä niin kannatta ainaskin kysellä,
    jos eioo ylimääräist rahaa,ja voihan "jos on "
    antaa vaik LOS JUNCOSIIN koska heillä
    on kuulenan pulaa käteisestä ja muustakin.

    Äänestä

viikon matkaa? Saat kaiken valmiina miettimättä turhia. Hinta halvimmilllaan 275€! Neljään sataan saa jo useaan paikkaan. Huonoja on harvassa, kuten "ennenvanhaan" oli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eka kerta kirjoitti:

Onko tietoo mistä saisi suht edullisesti vuokrattua kahden makuuhuoneen apartomentoksen Gran Canarialla viikoksi ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu