miten kertoa?

olen umpirakastunut yhteen tyttöön..mutta en uskalla kertoa hänelle, koska pelkään nolaavani itseni.osaisitteko antaa mitään vinkkejä?
91031
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

elikkä...et sä nolaa ittees...mä oon ite likka ja ootan ihan sydän pakahtuneena että mun "ihastus" sanois mulle jotain että ymmärtäisin että meillä vois olla joksus jotain juttua..sanot vaan suoraan sille miten asia on...jos ei oo sun kanssa samaa mieltä asiasta niin sitten sanot että no hyvä,että on ehkä parmepikin että ollaan kavereita:)vähän kato kieroutta peliin niin hyvä tuleee;)onnee sulle!

Äänestä

en mä tiiä osaanko kovinkaan hyvin neuvoo, mut ehkä sun kannattas kysyy siltä että kenestä se on kiinnostunu ja jutella sille ja olla mukava..mut jos sä vaan kattelet sitä kaukaa nii se tyttö voi luulla ettet sä välitä..juttele sille..ja sit ku on tarpeeksi rohkeutta ni sitte..ja yksi huono juttu on että puhut kaikille muille ja teet tän tytön mustasukkaseksi..tytöt ei ymmärrä..niinku ei varmaan pojatkaan tätä tekniikkaa..mut muista huomioida tätä tyttöö..;D tsemppiä:D

Äänestä

Vastaa kirjeellä tai laita kännykkäviesti,jos et kehtaa/uskalla kasvotusten asiaa kertoa!Jos tyttö ei ole kiinnostunut,asia on sillä selvä ja usko pois...sinuakin varten on jossain juuri se oikea.

Äänestä

tee suomalaiset:vedä kännit ja mee iskemään.sit on asiat vielä sekavammin.

Äänestä

etsi numeropalvelusta rakkaasi numero, ja lähetä hänelle viesti tunteistasi häntä kohtaan (vaikka se onkin vaikeaa) ja laita oma nimesi viestiin, sitte voitte textailla ja etenette...jne.

Don`t worry, be happy !!!

Äänestä

Mun ehotus on, et meet sanoo sille päin naamaa, et "mä tykkään susta"

Elämä on elettäväksi, ota kaikki irti

Äänestä

Mee jutteleen sille ja silleen..ja sit sano sille sun tunteistasi.. :) tia sit lähetä sille textari tai soita..kyllä se siitä.. Tsemiä..! x)

Äänestä

Mee jutteleen sille ja silleen..ja sit kerro sille sun tunteistasi.. :) tia sit lähetä sille textari tai soita..kyllä se siitä.. Tsemiä..! x)

Äänestä

ups..tuli toi viesti kax kertaa..juu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poika kirjoitti:

olen umpirakastunut yhteen tyttöön..mutta en uskalla kertoa hänelle, koska pelkään nolaavani itseni.osaisitteko antaa mitään vinkkejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu