Sabahin SÄÄ

___Juippi___

Osaako joku kertoa millaista säätä on ollut viime vuosina Malesian Sabahissa tammikuussa?

Olen jo varannut matkan sinne ensi tammikuulle, ja nyt alkoi mietityttään että onko se sää miten paha.

kiitos ennakkoon kaikille jotka auttavat.

3

633

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KotaK

      oltiin Kota Kinabalussa. Kuumaa ja kosteaa! Hieman pilvistä aamuisin, päivällä aurinko paistoi pilvettömältä taivaalta ja iltaisin saattoi sataa vettä, mutta ei mitään myrskyjä ollut.
      Helmikuussa uudestaan Borneolle!

      • andelzzz

        Onko kys. alueella siis varsinaisia rantakohteita? Beach Resortteja tms.? Vaiko enemmän hotellimeininkejä? Olemme menossa alueelle helmikuun puolen välin jälkeen..

        Oletko menossa minne tarkalleen ottaen KotaK?


      • Divingdiva
        andelzzz kirjoitti:

        Onko kys. alueella siis varsinaisia rantakohteita? Beach Resortteja tms.? Vaiko enemmän hotellimeininkejä? Olemme menossa alueelle helmikuun puolen välin jälkeen..

        Oletko menossa minne tarkalleen ottaen KotaK?

        Jei, täälläkin lähdetän Sabahiin helmikuun puolenvälin jälkeen. Onhan siellä ranta- ja saariresortteja, googleta. Kota Kinabalun edustalla Tunku Abdul Rahman Park, kauniita saaria. Itse ei valittu mitään resorttia kun ollaan vähän niin kuin reppureissulla ja ollaan useammissa hotelleissa ja "home stay"ssa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      257
      8960
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      311
      6227
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1340
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1291
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1101
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      78
      949
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      857
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      768
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      310
      680
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      676
    Aihe