Tuli otettua Elisalta tuollainen Nokia N73 ME 2007 keväällä 2 vuoden kytkysopimuksella. Tuo sopimus tuli siis täyteen tämän vuoden keväällä ja kävin melkein heti sen jälkeen Elisan liikkeessä purkauttamassa tuon lukituksen. Sain nyt paremman tarjouksen toiselta operaattorilta ja päätin vaihtaa siihen, mutta kun lyön uuden sim-kortin luuriin, niin tuo ilmoittaa vaan, että "SIM-kortin rekisteröinti epäonnistui". Myös jotain Elisan logoja vilahtelee edelleen käynnistyksen yhteydessä näytöllä vaikka luurissa on toisen liittymän kortti.
Eikö siis Elisa pitänytkään sanaansa ja onko tuo lukitus edelleen voimassa vai olenko käsittänyt väärin mitä tuon lukituksen purun pitäisi tarkoittaa? Olen käsittänyt, että kun kytkysopimus tulee täyteen ja lukitus puretaan, niin sen jälkeen saan vaihtaa tähän luuriin ihan minkä vaan liittymän.
Elisan kytkyt
Kyllästynyt Elisaan
2
645
Vastaukset
- olli43
isket sim kortin puhelimeen(paitsi prepaid)ja alat puhua.aina pitää soittaa ja rekisteröidä kortti jotta linjat aukee.Se on sen takia jos kortti katoaa matkalla postissa ei sillä kukaan tee mitään.Joka operaattorilla sama paitsi kun otat liittymän ja puhelimen liikkeessä ne yleensä rekisteröi sen kortin samantien.Sama on mokkuloissa ei linjat aukee ennen,kuin soitat operaattorille.Ohjeet on muuten aina mukan aja olisi hyvä lukea ne jos on lukutaitoinen eikä uusavuton nörtti.
- Jeejeejeejee
Ohje oli se, että lyö kortti puhelimeen ja odota hetki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121431
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881297Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1351043- 68964
- 39897
- 71863
- 97857
- 75846
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.54822Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39774