Sako lr22 P72

sako p72

Mikähän olisi aseen käypä arvo nykyään. Ase on muuten kuin uusi, mutta äänenvaimentimen kierre tehty jälkeenpäin. Ase on hankittu, kun pienarilla on saanut edellisen kerran metsästää, ja kun laki on muuttunut niin ase on ollut kymmeniä vuosia käyttämättä. Perikunnalle pitäisi tästä maksaa 300 euroa, onkohan järkevää ostaa vai antaako myydä muualle?

3

1865

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nimimerkkii-Erkki

      Erittäin järkevä hinta sinun kannaltasi! Osta välittömästi! Pyytelevät P-54 ruipeloistakin enemmän.

      • hhhhl

        Itsellä sako p72, on kyllä tarkka. Juuri teetätin äänenvaimentimen kierteet ja vaimentimen. ostin kuolinpesästä. Maksoin alle 100€. 300€ ei paha, olisin itsekkin maksanut saman. Niin ja ase oli kanssa ollut käyttämättömänä parikymmentävuotta..


      • nj0
        hhhhl kirjoitti:

        Itsellä sako p72, on kyllä tarkka. Juuri teetätin äänenvaimentimen kierteet ja vaimentimen. ostin kuolinpesästä. Maksoin alle 100€. 300€ ei paha, olisin itsekkin maksanut saman. Niin ja ase oli kanssa ollut käyttämättömänä parikymmentävuotta..

        markinoilla on reilusti 300e paksupippuisesta enemmän


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?

      Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman
      Ikävä
      50
      1593
    2. Sunnuntai terveiset kaivatulle

      Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!
      Ikävä
      76
      1355
    3. Kaupan työtekijä

      Kyllä on pahaa katsottavaa kun myyjällä on purtu kaula, hyvin epäsoveliasta
      Kuhmo
      28
      1128
    4. Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua

      Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊
      Ikävä
      89
      1084
    5. Oletko koskaan suuttunut jostain kaivatullesi?

      Mitä hän teki tai mitä tapahtui, mistä suutuit?
      Ikävä
      89
      986
    6. Ai miehillä ei ole varaa maksaa

      Treffejä naiselle johon on ihastunut? Ihanko totta dusty miehet? Tekosyy. Haluatko laittaa 50/50 kaikki kulut parisuhtee
      Ikävä
      190
      932
    7. Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta

      Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi
      Maailman menoa
      107
      884
    8. Olet mielessäni

      viimeisenä illalla ja ensimmäisenä aamulla. Ihastuin sinuun enkä voi tunteilleni mitään. Jos uskaltaisin, tunnustaisin s
      Ikävä
      20
      861
    9. Olen paremman näköinen kuin sinä

      Jos aletaan sille tielle mies.
      Ikävä
      82
      821
    10. Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..

      Mitä sinä minusta haluat?
      Ikävä
      70
      809
    Aihe