Taas takavarikko jatkuu

Tänään itäsuomessa päätös. Takavarikkoa jatkettiin.
Heikot todisteet taitaa olla pätkäsellä edelleen,
kun ei varmaa asiaa voita." Eihän tän pitäisi olla ollenkaan vaikeaa."

Ns. puolustusrintamasotureillahan pitäisi olla varmat todisteet salaliitoista ?
Eikö niitä voi sitten käyttää avittaakseen capita-kaveria ?
5477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kaikki omaisuus vaan takavarikkoon, siihen Suomessa riittää

- Epäillys tai ainakin huhu
- Joskus puhunut puhelimeen tai ainakin nähnyt puhelimen (ehkä)
- On pankkitili
- Töissä
- Omistaa auton (Ladaa ei lasketa, eikun lasketaan)
- Sukat (eriparia myös)
- Hengittää


Paljon helpommalaa päästäsiin kun otettaisiin neuvostoliiton meininki

Äänestä
  • Ei vaan siihen riittää Suomessa se, että on rikollisen toiminnan yhteydessä saanut haltuunsa muille kuuluvaa omaisuutta. Automerkkiä ja sukkien väriä ei kysytä. Kyse on omaisuuden turvaamistoimenpiteestä. Ihan vastaava toimenpide tapahtuu, vaikka ei olisi syyllistynyt rikokseen(hukkaamiskielto), mutta ei pysty maksamaan velkojaan ja se tapahtuu paljon kevyemmin.

    Hieman toinen asia on tämä takatukan veneentapin tapaus. Minulle on kerrottu ja sitten vakuutettu, että valkotakkinen henkilökunta piilotti sen tapin turvallisuussyistä. Kyllä siitä jo yhden salaliiton urheita capita-sotureita vastaan saa.

    Äänestä

EI WC YHTÄ JÄSENTÄ KAIPAA

Äänestä

Nyt on EOK liittynyt salaliittoon!
Keneen tässä enää voi luottaa?

Äänestä
  • Siihen voi luottaa, että sianajaja saa palkkionsa. Pätkiksellä on wc leipä tiedossa moneksi vuodeksi, mikäli ponzorit eivät huomaa kuinka heitä kusetetaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


OIKEIN,, kirjoitti:

Tänään itäsuomessa päätös. Takavarikkoa jatkettiin.
Heikot todisteet taitaa olla pätkäsellä edelleen,
kun ei varmaa asiaa voita." Eihän tän pitäisi olla ollenkaan vaikeaa."

Ns. puolustusrintamasotureillahan pitäisi olla varmat todisteet salaliitoista ?
Eikö niitä voi sitten käyttää avittaakseen capita-kaveria ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu