Tilasin perheellemme tammikuun alussa acn -liittymät. Minun ja mieheni liittymät aukesi helmikuun lopulla. Lastemme liittymät eivät ole auenneet vieläkää. ACN oli tehnyt heidän numeroiden kohdalla siirtopyynnön väärään aikaan, eivätkä lukuisista soitoista ja sähköposteista huolimatta ole käynnistäneet uutta siirtopyyntöä. Ihmetyttää!!!! Keinot ovat vähissä, koska asiakaspalvelu ei voi muuta kuin myös ihmetellä ja lähettää sähköpostia Tallinnan suuntaan.
ACN ja numeronsiirto
pitkästynyt
81302
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
tällaisissa tapauksissa pitää laittaa aina uusi
hakemus.Valitettavasti ACN,llä on sähköposti
yksi suuri musta aukko,johon uppoaa kaikki eikä
paljon vastauksia tule.Tee uusi hakemus.Näin.
Eli mun täytyis tehdä uudet liittymäsopimukset. Luulis niitten sitten menevän sekaisin...eli tilaan jälleenmyyjältä uudet paperit sitäkö tarkoitat??? Ihme touhua! Miksei asiakaspalvelu neuvo näin?
nopein tapa saada liittymä auki näissä tapauksissa
on tehdä kokonaan uusi sopimus.
Esimerkkejä on niin paljon että en viitsi ruveta
niitä erittelemään,mutta ACN,n yksi heikko kohta on
se liittymäavauksessa nimenomaan,että kesken
prosessin ei voida juuri tehdä muutoksia.
Eli jos jokin menee mönkään,niinkuin tapauksessasi,sitä ei saada asiallisesti ja nopeasti korjattua.Suosittelen edelleen että
lähetät uuden sopparin ja toivot että nyt homma
menee prosessista läpi ilman munauksia....
Voisiko tuossa tapauksessa vaihtaa jo operaattoria ?
Että siirtopyyntö tehtiin väärään aikaan. Tämä on tuttu lause minun asiakkaitteni kohdalla versinkin Soneralla. Muutaman kerran Soneralle asiasta soitettuani sevisi sekin, että sillä suoranaisesti valehdeltiin siirtopyynnön tuloaika ja kerran minut haukuttiin pystyyn, vaikka esiinnyin vain asiakkaan asiamiehenä. Vieläkin ihmettelen miksi?
Tiedät edustajana kuinka paljon joudut myös n.s
jälkipalvelemaan asiakkaitasi ja mitä siitä
saa palkaksi?Haukkuja...ei ole mukavaa.
Niin, mutta he ovat juuri SINUN asiakkaitasi.
Miksi pakenet vastuutasi ja jätät palvelematta
OMIA asiakkaitasi, kun vaikeuksia tulee.
Mitä asiakkaasi pitäisi sitten moittia,
valtiota, Soneraa, ?????.
väärässä paikassa. vaikka sonera tai radiolinja ovatkin hiukan kalliimpia niillä hommat kuitenkin toimivat paremmin kun näillä aaceeännillä.