Ilmoitus

Olen siirtynyt muiden lentoyhtiöiden asiakkaaksi. Kiitän Finnairia pitkästä yhteistyöstä ja toivon ettet toivu omaan jalkaan ampumisestasi. RIP.
3277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuskin ne huomaa sinun joka kuudes vuosi tapahtuvan matkasi Espanjaan puuttumista. Että eiköhän ne pärjäile ilman sinun ropojasi.

Äänestä
  • miljoonan alku. Olen kyllä matkustanut -60 luvulta saakka DC-3:sta alkaen Finnairilla (Aero). Käynyt tosiaan joka "kuudes" vuosi Espanjassa ja vähän muuallakin. Sinä et ollut edes syntynyt, kun minä nautin Convairissa drinkkejä Euroopan taivaan yllä. Että hauskaa matkaa sinullekkin, jos joskus on varaa lentää. Minua et enää tapaa Finnairin koneessa.

    Äänestä

Myös itse siirryn Finnairilta pois ensi vuoden alusta.Olen käyttänyt Finnairia/OneWorld yhtiöitä viimeiset vuodet noin 20-40 yhdensuuntaista lentoa per vuosi mutta nyt riitti.Ei ole mitään järkeä maksaa ryöstöhintoja lentolipuista vain siksi,että yhtiö on itse tyrinyt taloutensa.Paljon paljon halvemmalla pääsee Helsingistä vaikka kuinka monella yhtiöllä vaikka ihan minne tahansa ja myls yhtiöillä joissa on laadukasta palvelua ja ymmärretään että kuitenkin se kaikkein tärkein asia on ASIAKAS!Hyvästi Finnair ja Plus vuoden 2010 alusta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minulta kirjoitti:

Olen siirtynyt muiden lentoyhtiöiden asiakkaaksi. Kiitän Finnairia pitkästä yhteistyöstä ja toivon ettet toivu omaan jalkaan ampumisestasi. RIP.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu