morjens!
olen suunnitellut lähteväni nyt tammi-maaliskussa 2010 uuteen-seelantiin work&holiday -viisumilla, ja pohdiskelin vaan josko joku olisi miettinyt samanlaista siirtoa? yksin en tahtoisi matkustaa, ainakaan noin aluksi, joten matkakumppania etsiskelen.
vuoden tai kaksi ajattelin matkan päällä viipyä, kukapa noista nyt yleensä tietää minkä pituisiksi venähtää.
olen 22-vuotias naisenalku espoosta. pääsääntöisesti olen lähdössä nähtävyyksiä plus paikallista yöelämää tarkastelemaan, rannat ei myöskään koskaan ole pahaksi.
jos on samanlaisia suunnitelmia ja haluisit enemmän asiasta keskustella, heitä ihmeessä mailia osotteeseen [email protected] ja jutellaan lisää.
uuteen-seelantiin keväällä 2010?
mennään jo
0
748
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751191
- 741184
- 481064
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041018- 51985
- 34747
- 49714
- 54646
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?39642Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118577