... vielä kerran viimeisen

Kuljin
rakkauden sokaisemana
itselleni vieraita polkuja;

oudon metsän rajamaille

voimani

valoni

ja varjoni
kadotin

löytääkseni

...häkkiini takaisin
8319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

vanhoja kaavoja, jättää vanha taakseen. Kun sen oivaltaa, niin ehkä sitten löytää ne sudenkuopat, oppii kiertämään. Hetkellinen paluu tuttuun ja turvalliseen, jäikö jotain huomaamatta?

Tällaisia ajatuksia keräilin... ehkäpä se uusi harppaus sitten jos et kuitenkaan tahdo sinne jäädä...

Äänestä
  • sanoja peräkkäin. Ei näitä tarvitse niin vakavasti ottaa. Ei mitään totuutta takana, puhdasta runoutta vain.. Jotkut taitavat ottaa nämä runot välillä liian tosissaan tai henkilökohtaisesti. Nyt minä käyn joulunviettoon rakkaitteni kanssa ja toivotan samalla hyvät uudet vuodet kaikille.

    Äänestä

  • Hämärästä kuiskaten kirjoitti:

    sanoja peräkkäin. Ei näitä tarvitse niin vakavasti ottaa. Ei mitään totuutta takana, puhdasta runoutta vain.. Jotkut taitavat ottaa nämä runot välillä liian tosissaan tai henkilökohtaisesti. Nyt minä käyn joulunviettoon rakkaitteni kanssa ja toivotan samalla hyvät uudet vuodet kaikille.

    rakkaittesi kanssa, äläkä kirjoittele tänne tyhjiä sanoja. Jos niillä ei ole merkitystä edes itselle, niin minun mielestäni ne voisi sitten jättää kirjoittamatta.

    Äänestä

  • laatuaikaa" kirjoitti:

    rakkaittesi kanssa, äläkä kirjoittele tänne tyhjiä sanoja. Jos niillä ei ole merkitystä edes itselle, niin minun mielestäni ne voisi sitten jättää kirjoittamatta.

    kyllä joku ilkeilee...
    Tämä ei mene nyt ollenkaan
    oikeaan suuntaan. Ei minua mukana.
    Aivan muuta olen ajatellut. ANTEEKSI kaikkien puolesta.

    Äänestä

Rakkauden sokaisemina..ko :/
Tarvitsemme sitä jokainen, mutta
monet Joutuvat kuitenki hyppäämään
tutusta ja turvallisesta suhteesta pois..
Häkki ei taida olla paras mahdolinen paikka
kasvaa ihmisenä kellekkään, mutta onhan
se häkki turvallinen ainaki :(

rauhallista ja...turvallista joulunaikaa
kuitenki!

Äänestä
  • häkki : (
    sulkee elämää.
    Pelkää kuolemaa, pelkää elämää.
    Ei voi olla rohkeutta ilman pelkoa.
    Pimeyttä ei olemassa,
    valo sen syrjäyttää.
    Jouluvaloa : )

    Äänestä

Kaunis on runosi.

Äänestä
  • Melkhoisia tunteita tuntuu herättäneen. Kyllä siinä runossa perää (jos vaikka keulaakin) on, ei pelkkää runkhoa. Kunhan vain aina raapustan, mitä sormieni jäntehet sanoittavat hermojen tilasta kulloinkin... Nyt tärinä alkaa taas rauhoittua...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hämärästä kuiskaten kirjoitti:

Kuljin
rakkauden sokaisemana
itselleni vieraita polkuja;

oudon metsän rajamaille

voimani

valoni

ja varjoni
kadotin

löytääkseni

...häkkiini takaisin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu