Nokian N85-luuri houkuttaisi, ja kaikki vaikuttaa hyvalta paperilla, mutta hyva on aina saada kayttajien mielipiteita. Erityisesti kiinnostaa se, onko tekstaaminen nopeaa (vanhassa puhelimessa teksti ilmestyy ruudulle pienella viiveella mika valilla arsyttaa), ja onko kamera hintansa vaarti? Kiitos!
N85
kokemuksesi?
2131
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Samoja käyttökokemuksia odottelen...
omat käyttökokemukset noin vuoden ajalta:
Plussat:
- näyttö erittäin tarkka
- kohtalainen kamera (pieniä ongelmia hämärässä)
- liukukansi toimiva
Sitten ne miinukset:
- muovinen "lelu"
- TODELLA SURKEA NÄPPÄIMISTÖ !!!!!!!!... ei sovellu miehille tai muille iso-sormisille
- ohjelmisto ongelmia, näyttö sammuili melkein joka viikko vuoden ajan aina jossain kohtaa viikkoa itsekseen
- väillä kun joku soitti, niin ei puheluun pystynyt vastaamaan vaan puhelin tärisi kädessä eikä auttanut muu kuin ottaa akku irti
- akun kesto kaksijakoinen; - kesti normikäytössä noin 3-4 pvää ja sitten yht äkkiä katkes kuin kanan lento
- kamerassa tarkkuus ongelmia: -ei tarkentanut kunnolla varsinkaan hämärässä, muutoin ok.
Puhelin vaihdettiin takuuna parin vkon jälkeen uuteen, sitten se kävi erinäisten ongelmien takia huollossa pari kertaa, lopulta masiina ei suostunut käynnistymään enää ollenkaan. => huoltoon... kolme vkoa huollossa => toimi kaksi tuntia ja eikä taaskaan käynnistynyt uudestaan.
Tein kytkystä reklamaation kesällä ja päätös kytkyn purkamisesta maksettujen kuukausimaksujen palauttamisesta tuli marraskuussa.
Joten EN SUOSITTELE KYSEISTÄ PUHELIN MALLIA!!!!!!!!!! (saatta tietysti olla että sain molemmat "maanantai" kappaleet)
Nykyisin N97 mini... testaus jatkuu...