Lukutaito

Vaaditaanko B2B myyntihenkilöiltä lukutaitoa ?
Meillä on toimiston ovessa kyltti "kaupustelu kielletty" mutta eikös vaan silloin tällöin tarvitse lähettää
verrattomia uutuustuotteita tarjoavia kaupustelijoita takaisin ovelle lukemaan tekstiä.
3168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

..jos he eivät olekaan kaupustelemassa, vaan esittelemässä...? :-)

Äänestä

Ilmoita siinä varattomuutesi, niin myyjien ei tarvitse kuluttaa aikaansa sinuun.

Äänestä
  • kiinalaisetko tuon ovat keksineet:
    parempi raha minun kukkarossa kuin sinun kukkarossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


liikkeenharjoittaja kirjoitti:

Vaaditaanko B2B myyntihenkilöiltä lukutaitoa ?
Meillä on toimiston ovessa kyltti "kaupustelu kielletty" mutta eikös vaan silloin tällöin tarvitse lähettää
verrattomia uutuustuotteita tarjoavia kaupustelijoita takaisin ovelle lukemaan tekstiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu