Eli pillereissä tuli taukoa 2vrk kun olin oksennustaudissa ja nyt on ollut huimausta kerran pyörryinkin ja alavatsaan sattuu välillä. Kuukautiset alkoi normaalisti mutta voinko olla raskaana silti? Kannattaako testiä tehdä?
Raskaanako?
tuli
2872
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
En usko, että olet raskaana. Kuukautiset on YLEENSÄ aika varma merkki siitä. Kyllähän sitä tunteita kuvittelee paljonkin, varsinkin jos oottaa olevansa raskaana.
Anteeksi nyt vaan mutta kuukautiset eivät todellakaan ole varma merkki siitä ettei ole raskaana!Näin sanoi minulle vasta lääkäri kun siellä kävin!Ja kun pillereitstä on ollut taukoa voit hyvinkin olla raskaana,joten tee vaan se testi.pillereitten aikana tuleva vuoto on vain sellainen niin sanottu tyhjennysvuoto,eikä niinsanotut normaalit luomumenkat.Monella tutullani jotka ovat olleet raskaana on vielä hedelmöittymisen jälkeen tullut 2-3menkat,tosin niukemmat,joten menkat eivät ole varmistus siitä ettei ole raskaana.