http://www.tietokone.fi/uutiset/satoja_nettiyhteyksia_jatkuvasti_poikki_haittaohjelmien_takia
Linux-virukset ovat paha ongelma, jonka vuoksi palveluntarjoajat katkovat Linux-käyttäjien nettiyhteyksiä jatkuvasti, jotta he eivät levittäisi viruksia eteenpäin.
Linux-virukset ovat paha ongelma, jonka vuoksi palveluntarjoajat katkovat Linux-käyttäjien nettiyhteyksiä jatkuvasti, jotta he eivät levittäisi viruksia eteenpäin.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hulluilla halvat huvit.
Hullut, halpa ja linux mainittu.
Etkö sä jo huoran ulospukkaama kokovartalokyrpä voi lopettaa tota paskanjauhamista??? Ei ne virukset ole linuxille vaan WINDOWSILLE!!! Linuxiin ei virukset pure. Sitäpaitsi ei noita nettiyhteyksiä ole katkottu. Jos sä pelle ymmärtäisit vähänkään tietoliikenteestä niin tuossa on kyse siitä että estetään pääsy tietyille DNS-palvelimille joita on valjastettu juuri noiden hyökkääjien käyttöön! Se että windowseissa voi olla virus joka säätää koneen asetukset väärin ja käyttämään juuri noita väärennettyjä DNS-palvelimia joille on pääsy estetty, vaikuttaa käyttäjän kannalta siltä että yhteys olisi poikkaistu vaikka yhteys on edelleen kunnossa, mutta se samperin windows-kone on saastunut!
Ohjeeksi on annettu:
asentaa windows uudelleen tai käyttää jotain turvallisempaa käyttistä, kuten esim. mac tai jokin linux-jakelu tai muu unix-tyyppinen käyttis!
näissä ketjuissa ovat Penan viesteistä provosoituneet vajakit.....HEHHH....
"näissä ketjuissa ovat Penan viesteistä provosoituneet vajakit.....HEHHH...."
Sieltä sua kurkistaa takas varsinainen VAJAKKI! Sitäpaitsi jos joku päivästä toiseen jauhaa paskaa ja levittää disinformaatiota niin pakko jonkun on kumota Penan väitteet! Ei voida antaa Pentin huijata ihmisiä, tajuatko sitä VAJAKKI???
katsoisin, niin hauskinta ne on silti...
Tällaiset viestit ovat jo niin kaukana sodat-palstan ideastakin että nämä pitäisi hävittää tai siirtää jonnekin "mielikuvitusilmiöt" palstalle. Tämä ei ole enää mitään sotimista vaan täysin, aivan sata% puhdasta valhetta. Pentin tapauksessa vielä jatkuvaa valehtelua päivästä toiseen.
Toivottavasti kukaan ei vain uskonut tähän aloitukseen, kyseessähän on windowsvirus.