Minulla vanha nukke (n.20-25v), joka itkee, kun tutin ottaa sen suusta pois.
Käytössä nukke ei ole ollut vuosiin, nyt otin nuken tyttärelleni leikkiin,
mutta nukke ei enää itke ja patterit ovat siis kunnossa.
Nuken selässä on sellainen avattava luukku, jonka takaa löytyy "levy" (ilm. itkua),
kuinka tällaisen voisi/osaisi itse mahd. korjata kuntoon?
ERITTÄIN PALJON KIITÄN AVUSTA ETUKÄTEEN!!!
Itkevä nukke kuntoon ?
2
575
Vastaukset
- -----------------
Nyt alkoi kiinnostaa kovasti. Olen nimittäin pohtinut ihan samaa asiaa.
Kuvailisitko nukkeasi tarkemmin? Minulla nimittäin on myös itkevä nukke, jonka sain ehkä nelivuotiaana. (nyt olen 23-vuotias). Nukellani on jonkinlainen trikookangasta oleva kokovartalopuku päällä, jonka selkäpuolella on tarranauha. Sillä on myös vaaleahkot ja lyhyehköt hiukset. Keskivartaloa peittää kangas, mutta kädet, jalat ja pää on kumia (tai muovia tai mistä ne nyt tehdäänkin). Silmät aukeavat ja menevät kiinni sen mukaan, makaako nukke vai onko pystyssä. Tutin olen kadottanut jo lapsena, mutta muistaakseni se oli vaaleanpunainen pieni muovitutti.
Vartalon selkäpuolella on vetoketju. Superloonien takana paristotila. Vaikuttaako tutulta vai puhunko ihan eri nukesta?
Kyseessä on siis hyvin rakas lapsuudennukke ja haluasin myös saada sen toimimaan. - asasdsa
kuvia jos sais levystä, ei saanu oikeen selvää minkälainen systeemi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637