Tuli kaverini kanssa lähdettyä baariin ja aloteltiin iltaa meillä. Hänen pikkuveljensä ja kaverinsa tuli kylään ja ilta sujui rattoisasti. Yhtäkkiä kumminki ku napsahduksessa ennen lähtöä veljet mäiskivät toisiin ja samassa rytäkässä hajosi kannettavani ja pari lasia. Riidan aloittaja lupasi korvata tämän ja päästiin sopuun hinnasta, mutta kuukausi tapahtuman jälkeen rahoja ei ole vieläkään ilmaantunut tilille ja olen yrittänyt tavoittaa kyseistä poikaa, mutta hän ei vastaa.. Voinko tehdä asiasta rikosilmoituksen ja saanko missään vaiheessa kannettavastani korvausta? Olen tarjonnut pojalle helpompaa vaihtoehtoa, että sovittaisiin tämä asia yhdessä, mutta ei näytä ilmeisesti kelpaavan. Miten voin toimia?
Omaisuuden tärvely
Shini
0
748
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33411125IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3477701Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut842253Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?862097Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1371922Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61571- 1101241
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin521034Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26878MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312772