Jeff Kinney Neropatin päiväkirja. Jos joku tietää tuon niiin sopiiko se miten nuorille??? Voisiko alaluokkalaiset jo lukea sitä?
Mietin tässä kenelle annan sen lahjaksi...
Neropatin päiväkirja
afadfadf
2
2607
Vastaukset
- fafafaf
en viitsisi liian nuorelle antaa jos se on sopimaton..
- 23
Kyllä sitä noin 9 ikäisille suositellaan. Aluksi se ilmestyi netissä, voit käydä lukemassa englanninkielisenä (vaikka ilmeisesti sulla on jo kirja?):
http://www.funbrain.com/journal/Journal.html?ThisJournalDay=1&ThisPage=1
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 32027946
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?542348- 2021691
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien441690Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1561606- 341361
Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.461114- 1221038
Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex99947Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30942