Heippa. Kertokaas mulle, mulle tarjottii boksu urosta joka on 2 ja puolivuotias. Sille ei ole opetettu mitään peruskoulutusta. Kannattaako harkita edes sen ottamista ja saako siintä vielä kunnon koiran. Mulla on kyllä kokemusta koirista mutta ei juuri tuosta rodusta. Ja soveltuuko bokserit kerrostaloon?
kertokaas...
3
788
Vastaukset
- koira fani!
jos sinun pitää kysellä sopiiko bokseri kerrostaloon? minä vastaan sinulle että unohda se koira, jos ei kokemusta tuonkaan kysymyksen vertaa ole! muutoin siitä bokseri parasta tulee kiertolainen! koiran pitää saada koti jossa on johdonmukaista koulutusta ja aikaa ja aikaa sille koiralle ja tietty osaamista ja hermoja tarvitaan! sääli ei ole syy ottaa koiraa jos ei ole rahkeita sen kouluttamiseen =) vaikka ajatus hyvä olisikin!
- Boksun omistava
Saattaa olla kova koulutus prosessi edessä kun on jo 2,5vuotias, mutta kyllä siitä kovalla koulutuksella ja päättäväisyydellä tulee vielä hyvä koira!! ..ja minun mielestäni bokseri sopii myös kerrostaloon, ei ole kovinkaan haukkuva rotu. Aktiviteettiä kaipaa vaan tosi paljon kun yksin kotona, muuten alkaa paikat hajota!:)
Energiaa riittää, pitää siis tehdä muutakin kuin käydä lenkillä. Paljon aivotoimintaa ja kovaa menoa, kaikkein parasta energian kulutukseen on toisen koiran kanssa riehuminen!!:)
Nämä tietysti vain omia mielipiteitäni ja kokemuksiani, mutta hyvin on meillä toiminut!!- Anonyymi
Ei kyllä sovellu kerrostaloon. Vaatii ison pihan missä leikkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2519161- 696115
- 265738
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni595597Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv415458Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h985363- 624823
- 434487
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on573816- 493465