Hei, en nyt tiedä minne tämän laittaisin, mutta olen parin viime vuoden aikana kokenut melko kummallisia ilmiöitä ja "muistoja", joita en osaa selittää tai yhdistää mihinkään mikä liittyisi minuun.
Kaikki alkoi tosiaankin parisen vuotta sitten, kun olin nukkumassa sängyssäni. Heräsin sitten johonkin aikaan yöstä siihen, että joku kutsui minua nimeltä. Tuo ääni oli todella tuttu, mutta en osannut yhdistää sitä kehenkään tuntemaani ihmiseen.
Kun heräsin, näin sänkyni vierellä vanhemman naishenkilön. Pitkähköt, hieman harmahtavat hiukset ja vanhannäköinen mekko esiliina päällä. Ensimmäinen ajatus, mikä tuli mieleeni oli "äiti", vaikka tuo hahmo muistuttanut lainkaan äitiäni.
En osaa sanoin kuvailla tuota tunnetta, mutta sillä hetkellä tiesin, että tuo sänkyni vierellä seisova nainen oli äitini..
En pidä näkemääni hahmoa "haamuna", mutta en osaa muutenkaan selittää kuka tai mikä hän oli.
Toiset "muistot", liittyvät myöskin uniin. Olen nähnyt useasti unissa erään henkilön nimeltä Klaudia tai Claudia. Hän vaikuttaisi kuuluvan samaan aikakauteen "äitihahmoni" kanssa. Klaudia oli ilmeisesti piikana taikka palvelustyttönä varakkaassa perheessä. Hänkin liittyy jotenkin minuun, sillä unissani olen ärtynyt siitä miten huonosti enoni (?) kohtelee Klaudiaa. Eräässä unessa Klaudia saapuu huoneeseeni ja pyytää etten kertoisi enolleni mitä hän on tehnyt. Klaudia on myös useasti kysellyt, milloin minä täytän lupaukseni hänelle (?).
Välillä minusta myös tuntuu, että tämä Klaudia on välillä läsnä nykyisessä elämässänikin. Tunnen myös joskus sanoinkuvaamatonta katumusta ja rauhattomuutta jostain selvittämättömästä asiasta.
Minulla on mielessäni myös erittäin todentuntuinen muistikuva jossa kasvoni ja hiukseni ovat tulessa. Kuva ei ole kovin selkeä, mutta siihen liittyy paljon pelkoa ja kauhua.
Tiedän että tämä teksti on hyvin sekava, mutta en osaa oikein vielä koota näitä palasia miksikään selkeäksi kokonaisuudeksi.
Muistoja entisestä elämästä?
2
898
Vastaukset
- 13+17
Ajan kanssa. Kyllä se siitä. Nukut riittävän pitkät yönunet, rauhoitut. Vähennät stressiä. Tarvittaessa voit mennä henkimaailman ekspertin puheille, niitä löytyy monilta paikkakunnilta.
Jos taas haluat hieman maallisempaa apua, psykologit ovat palveluksessasi.
Osaatko kertoa, onko tämä tapahtunut Suomessa? - Nefilim
Kiinostavaa...Kenties kyseessä on jonkinlainen karma-velka ja muistoja kyseistä elämästä..Ehkä klaudia on tullut samaan aikaan tänne, ja teillä on selvittämättömiä asioita keskenänne. Saattaa olla, että kohtaat hänet lihallisessakin muodossa, tosin eri ruumiissa mitä ennen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k532995Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71026Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981