Aluksi pelättiin, tuleeko se talvi ja lumi ollenkaan!

kengkä

Seurattu on tilannetta miten tahkolla saadaan rinteitä auki, lunta ei ole tiedossa ainakaan vielä ensi viikon alussa, mutta pakkasia on senverran että rinteitä saadaan auki, 12.12.2009 aukeaa 6 rinnettä mukaanlukien tahko park, minulle riittää ainakin se että pääsee avaamaan kauden edes muutamassa rinteessä, myös hiihtämään olis kiva päästä edes muutaman kilometrin latuverkostoon. Matkaa siis tuskin tarvii perua.

3

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jesvihdoin

      Keskisuomessa himos ja laajavuori täydessä tohinassa

      • Ei toimi mikään!

        Tahkolla ootettan mitä tulee! Ei kannata pienille määrille ihmisiä edes yrittää tehdä lunta! Odottavat kun alkaa sataa ja tulee pakkanen. Mittari on ihan nollassa ei toimi sadettimet mäkeen. Täällä on vielä ongelma kun EI ole parkkipaikkoja kun järvi ei ole jäätynyt. Ei sinne saa autoa! Kävellen siltaa pitkin, onneksi ei tartte raahata suksia kun rinteisiin ei ole asiaa!


    • kyyninen

      Joopa, lumetus keskeytetty 7.12... Lastenrinne varmaankin ainoa tällä viikolla aukeava rinne. Sinne vaan pulkkailemaan. Kauden avaushan se on tuokin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      298
      11808
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      141
      11013
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      240
      6323
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      218
      5162
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      162
      3637
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      174
      3538
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      50
      2463
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      329
      1980
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      11
      1807
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      17
      1695
    Aihe