Mikä on koodi playstationilla,että pääsee toiseen kenttään? Onko se oikeasti olemassa? Onko jokaiseen TR-peliin sama koodi? Jos ei, niin koodi mieluiten TR 1 tai 3, kiitti!
Koodi kentän ohittamiseen?
TR-fani
3373
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mulla on PC mutta tämän pitäisi toimia samalla lailla.
Kolmosessa:Tasohyppy:
-pistoolit kädessä
-askel taakse
-askel eteen
-kyykkyyn
-ylös
-3xpyöri oikealle
-hyppää eteen
Kaikki aseet ja medipackit saat samalla systeemillä,mutta hyppää lopussa taakse.
Ykkösestä en ole ihan varma,mutta kokeile,jos toimisi:
-pistoolit
-askel taakse
-askel eteen
-3Xpyörähdys oikealle
-hyppy eteen (tai taakse,en tiedä tulisiko silloin kaikki aseet kuten kolmosessa.)
Kakkosessa pitää olla
-soihtu (palava,muuten Lara räjähtää)
-askel taakse
-askel eteen
-3x oikealle
-hyppy eteen (tai taakse..)
En mene näistä takuuseen,koska yleensä pelaan ilman cheattejä,mutta ainakin ton kolmosen päitäs toimii!=)
Ainakin tr kakkoseen on pleikkarilla eri koodi kuin tuo minkä neuvoit, muista en tiedä kun en oo niitä niin paljon pelannu että oisin ehtinyt käyttää niissä koodeja.
Tuossa tasojen ylihyppäämisessä on ,nimittäin se että siinä saattaa jäädä tavarat keräämättä joita voit tarvita seuraavissa tasoissa ja kun ei löydy tarvittavaa esinettä niin taas joudut hyppään tason yli ja aikasi kun hypit huomaat että peli on pelattu.Voit tietenkin laittaa ne vit..n koodit päälle ja sieltä kaikki aseet ja tavarat jA sitten on kivaa.