Jämsän A katsastuksella on suomen kalleimmat hinnat miltei... mihin perustuu? Moni autoilija onkin alkanut käydä jyväskylässä ostosten lomassa katsastamassa autonsa. jämsän huijareilla saa määräaikaiskatsastuksesta maksaa vähän vajaa 100 eskoo kun taas esim. K1 katsastuksessa sama setti maksaa 65 eskoo... miettikää ihmiset mikä säästö tulee kun katsastaa jyväskylässä ostosten lomassa... minä ainakin rupean käymään j:kylässä leimalla.
A katsastus
jhjdkcjkh
14969
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
vekkarissa oli just ilmoitus että sillä jämsän toisella katsastus asemalla on katsastus 40€ pakokaasu mittaus kuuluu hintaan. kyllä se a katsastus kohta joutuu hintoja laskeen.
se oli vain päivän vai parin tarjous tänään mulla makso siellä 78e ja samaa puljua ne on
no minä kävin sattumoisin (KUN OLIN SIELLÄ ) Joensuussa katsastamassa, oli samanlainen tarjous 15e pk.... ja pullakahvit ootellessa.
Joo samaa puljua, alemman aseman tarjoukset perustuu siihen että yksikään auto ei mene läpi. Näin saadaan kompensoitua alennukset, vikoja haetaan oikein hakemalla ja hylky tulee jos mitä ihmeellisimmistä syistä. Kaikki johtuu kyseisen aseman yhdestä mulkvistista, joka luulee olevansa kaiken napa.
Ei ystävällisempää palvelua saa muualta, kuin jämsän katsastusasemalta. Aina hymyillään meni läpi tai ei. Tytöt tiskin takana osaa hommansa.
mutta osaako herray hallin puolella, mun mielestä ei.
Yli 20 vuoden ajan olen saanut Jämsän katsastusasemalla hyvää ja asiallista palvelua. En viitsi lähteä Joensuuhun ajelemaan halvempien hintojen perässä.
Kyllä Jämsässä palvella osataan.. Autot vaatii teknisen tutkimuksen, joka on läpästävä. Oli paikkakunta mikä..?
... valittivat sumuvaloista että näyttävät liian alas... ensimmäinen katsastus uudella autolla...
Ei kain se auton ikä mikään ratkaisija siinä asiassa ole. Jos valot näyttävät väärin niin ne näyttävät väärin. Johan se merkillistä katsastamista olisi, jos vikoja katsottaisiin läpi sormien auton iän mukaan.
Eikai uusia autoja tarvitse syyniin viedä..?
Anteeksi et olet köyhä,mitä väliä on maksaako katsastus 100€ tai 200€ elämä maksaa muutenkin taksiin n.1500€ huvielämään n.10000€ ei mulla ole kyllä autookaan, mutta kun julkisesti tuot tietosi esille lupaan maksaa seuraavan katsastuksesi.t.ei nuukka
Pelkkää rahastusta on katsastus toimi, lakisääteistä ryöstämistä ja vastikkeettonta rahankeruuta. Autoni on valtamerkkiä ja ensimmäinen katsastus, josta ei mennyt läpi syystä että, yksi nivel oli väljä. Katsastus tollikko laittoi vielä hylky lappuun maininnan valoista ja seisontajarrusta, kait ihan piruuttaan. Minä odotin vajaan kaksiviikkoa ja menin uusintakatsastukseen, ihme ja kumma auto läpäisi katsastuksen vaikka sille ei oltu tehty mitään korjaavia toimenpiteitä. Elikä siinä esimerkki ammattitaidosta ja hymyillä ne kyllä osaa kun huijaavat ihmisiltä rahat pois.
Menisit ensimäisellä kerralla oikeella asenteella... Jos niille kovin vithuilet...Niillä on kumminkin lakitakanaan..En minäkään tule neuvomaan sinun työmaallesi..