Olen pelkuri..

En uskalla mennä tekemään aloitetta vaikka kuinka haluaisin.. Olen kai liian ujo.. Olisiko kellään neuvoja, miten pääsisin ujoudestani eroon?
7496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tiedän mitä tarkoitat. En minä tiedä miten sen saa pois, enkä yritäkkään.
Minä etsin netistä...

Äänestä

tehä alotetta....se tuntuu niin ylivoimaselta että melkee kuolisin mielummi

Äänestä

Haluatko oppia kantapään kautta?
Seuraa häntä katseellasi ja ajatuksellasi aina kun ne hänen suuntaan ajautuvat,pakene häntä aina kun hän huomaa sinut,näe että liian pian hänellä jo synkkaa jonkun toisenkanssa,ja sinä et muuta päässyt kuin katsomaan ja toivomaan.

Seuraa sielun tyhjyys josta selvittyäsi jatkat elämää käyden saman uudestaan läpi,tai sitten isket "kynsin hampain" kiinni seuraavaan kiintoisaan jätkään.

Äänestä

Et voi koskaan päästä ujoudesta eroon (paitsi ehkä piiiitkän ajan kanssa), mutta ratkaiset ongelman sillä, että hyväksyt tuon luonteenpiirtees arvokkaana osana itseäs. Ei tarvitse olla samanlainen ku joku toinen, erilaisuus on rikkautta, ja omasta mielestä ujous on (sopivissa määrin) vain hyväksi. (Ettei tee mitää harkitsematonta ja typerää.)

Hyväksy itses ja anna mennä. Muista kuitenki, että hiljaa hyvä tulee.

Äänestä

MULA ON SAMA ONGELMA, KOSKA PELKÄÄN NOLAAVANI ITSENI, VAIKKA AAVISTAN, ETTÄ MUN IHASTUS PITÄÄ MINUSTA.SITTEN MULLA ON KANSSA TOINEN ONGELMA, EN TIDÄ KUINKA TEHDÄ ALOITE, KUN SE EI OO EES MUN LUOKALLA.JA MUN PERHE ON AIKA RIKAS JA KAIKKI VIELÄPÄ VALITETTAVASTI TIETÄÄ SEN NIIN OLEN VÄHÄN KAIKKIEN SILMÄTIKKUNA,SIIS KOULUSSA JA JOS SE MUN ALOTE MENIS PILALLE, NIIN NE TIETYSTI KUULIS SIITÄ JA KOULUN KÄYNNISTÄ TULIS TUSKAA

Äänestä

Tota ootko tyttö vai poika? Jos oot poika ni, anna palaa vaan!! ;) pyydä tyttö vaikka leffaan tai kahville tai ihan vaan juttelemaan mukavia.. ;)

Äänestä

mee jonnekkin teatterikouluun tai jonnekkin sen kaltaseen!! saat itsevarmuutta ja itseluottamusta... saat osan ujoudestas "pois käytöstä" kannattaa kokeilla!! en oo kyl ite kokeillu et älä oo niin varma et se toimii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! piipaa piipaa!! avun antaja jatkaa matkaaaaaaa!!!!!!!!!! ------>

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SuuriPelkuri kirjoitti:

En uskalla mennä tekemään aloitetta vaikka kuinka haluaisin.. Olen kai liian ujo.. Olisiko kellään neuvoja, miten pääsisin ujoudestani eroon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu