käsimatkatavarat?

millä helvetillä saa käsimatkatavaroissa kulkemaan kannettavan tietokoneen,navigaattorin,digicameran,matkapuhelimen, laturit ja verkkojohdo,vaihtovaatteet,kengät,kysyn vaan
2325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Paa ne sisään sinne laukkuun.

Äänestä

Laita ne kengät jalkaan ja puhelimet yms. kamat takkisi taskuihin, mihin muuten tarvitset viikon matkalla kaksia kenkiä?
Matkustan noin 10 kertaa vuodessa, tähän asti on aina kässäritavarat viikoksi riittänyt.
Ymmärrän huolesi, jos olet menossa esim. patikkaretkelle kohteessa. Silloin tarvitset vähän extra kamppeita

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyn vaan kirjoitti:

millä helvetillä saa käsimatkatavaroissa kulkemaan kannettavan tietokoneen,navigaattorin,digicameran,matkapuhelimen, laturit ja verkkojohdo,vaihtovaatteet,kengät,kysyn vaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu