Mulla oli vaiks kuinka kauan jotain ihme pelottavia oireita, hengenahdistusta ja sellasta "ulkopuolisuuden tunnetta" ihan ku olis ollu muualla ku omassa itessä tai jtn.., sit masensi ja sellasta..
Mä oon toisaalta täys vegaani, että vitamiineista tulee helposti puutosta, mutten mä aatellu et noi oireet johtuis vitamiinien puutoksesta..
Jokatapauksessa nyt hankittiin vitskuja, ja nuo oireet katos seuraavana päivänä jo.. tää on tosi, että näköjään ei pidä vähätellä noitakaan juttuja... :)
Mä oon toisaalta täys vegaani, että vitamiineista tulee helposti puutosta, mutten mä aatellu et noi oireet johtuis vitamiinien puutoksesta..
Jokatapauksessa nyt hankittiin vitskuja, ja nuo oireet katos seuraavana päivänä jo.. tää on tosi, että näköjään ei pidä vähätellä noitakaan juttuja... :)
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tiiätkö,oot tosi järkevä kun ostit vitamiineja...
Maaperä on köyhtynyt niin paljon että siitä ei saada enää sitä määrää vitamiineja ja mineraaleja että se ois meille riittävästi!
Ne,jotka uskoo syövänsä terveellisesti ja monipuolisesti,ovat aivan hakoteillä,tietämättään-tai eivät muuten halua uskoa,mutta näin se on!
Olin vuosia tosi väsynyt,olo oli ns.nuutunut ja vaikka lähisukulainen kehotti ostamaan hivenaineita ja mineraalitabletteja,jätin aina ostamatta kun en uskonut moiseen.
Ostin jatkuvasti sipsiä(himo iski)ja söin ja lihoin,mutta kun vihdoinkin päätin ostaa noita lisäravinteita niin johan elämä kirkastui:enää ei väsytä samalla tavalla ja sipsien syöntikin on jäänyt-ei siis ole enää mitään samanlaista himoa niihin kuin ennen eli kohtuuden rajoissa.
Jos on tullut syötyä sipsiä pikkasenkin ylimääräistä,harmittaa jälkeen päin kun tulikin syötyä vaikkei edes himottanut!
:) paitsi et noi on vaan jotain tyyliin kaupan halpis vitskutabletteja, että jostaki luin, ettei ne vastaa apteekin pillereitä??
Nojuu, mutta syödään me vitamiineja;)heh..
Valaise vähän , Kiitos
Kuulosti siltä että sulla oli paniikkihäiriö. Juotko kahvia, cokista tai muita energia-juomia päivittäin?
Vitamiinit tehoaa vasta monen päivän käytön jälkeen. Ei anemiakaan yhellä rautapilleril lähde. Paniikkihäiriötä voi huijata lumelääkkeillä siten et luulee saavansa parantavan lääkkeen ja siten turvaa. Tuntee parantuvansa hetkessä.