hengenahdistus ja masennus loppui

Mulla oli vaiks kuinka kauan jotain ihme pelottavia oireita, hengenahdistusta ja sellasta "ulkopuolisuuden tunnetta" ihan ku olis ollu muualla ku omassa itessä tai jtn.., sit masensi ja sellasta..

Mä oon toisaalta täys vegaani, että vitamiineista tulee helposti puutosta, mutten mä aatellu et noi oireet johtuis vitamiinien puutoksesta..

Jokatapauksessa nyt hankittiin vitskuja, ja nuo oireet katos seuraavana päivänä jo.. tää on tosi, että näköjään ei pidä vähätellä noitakaan juttuja... :)
42495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tiiätkö,oot tosi järkevä kun ostit vitamiineja...
Maaperä on köyhtynyt niin paljon että siitä ei saada enää sitä määrää vitamiineja ja mineraaleja että se ois meille riittävästi!
Ne,jotka uskoo syövänsä terveellisesti ja monipuolisesti,ovat aivan hakoteillä,tietämättään-tai eivät muuten halua uskoa,mutta näin se on!
Olin vuosia tosi väsynyt,olo oli ns.nuutunut ja vaikka lähisukulainen kehotti ostamaan hivenaineita ja mineraalitabletteja,jätin aina ostamatta kun en uskonut moiseen.
Ostin jatkuvasti sipsiä(himo iski)ja söin ja lihoin,mutta kun vihdoinkin päätin ostaa noita lisäravinteita niin johan elämä kirkastui:enää ei väsytä samalla tavalla ja sipsien syöntikin on jäänyt-ei siis ole enää mitään samanlaista himoa niihin kuin ennen eli kohtuuden rajoissa.
Jos on tullut syötyä sipsiä pikkasenkin ylimääräistä,harmittaa jälkeen päin kun tulikin syötyä vaikkei edes himottanut!

Äänestä
  • :) paitsi et noi on vaan jotain tyyliin kaupan halpis vitskutabletteja, että jostaki luin, ettei ne vastaa apteekin pillereitä??

    Nojuu, mutta syödään me vitamiineja;)heh..

    Äänestä

Valaise vähän , Kiitos

Äänestä

Kuulosti siltä että sulla oli paniikkihäiriö. Juotko kahvia, cokista tai muita energia-juomia päivittäin?

Vitamiinit tehoaa vasta monen päivän käytön jälkeen. Ei anemiakaan yhellä rautapilleril lähde. Paniikkihäiriötä voi huijata lumelääkkeillä siten et luulee saavansa parantavan lääkkeen ja siten turvaa. Tuntee parantuvansa hetkessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pimu kirjoitti:

Mulla oli vaiks kuinka kauan jotain ihme pelottavia oireita, hengenahdistusta ja sellasta "ulkopuolisuuden tunnetta" ihan ku olis ollu muualla ku omassa itessä tai jtn.., sit masensi ja sellasta..

Mä oon toisaalta täys vegaani, että vitamiineista tulee helposti puutosta, mutten mä aatellu et noi oireet johtuis vitamiinien puutoksesta..

Jokatapauksessa nyt hankittiin vitskuja, ja nuo oireet katos seuraavana päivänä jo.. tää on tosi, että näköjään ei pidä vähätellä noitakaan juttuja... :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu