Missä on Oulussa koirapuistoja tai paikkoja joissa voisi agilityä harrastaa?
Oulussa??
4
1274
Vastaukset
- sdgsgdsgd
Oulun Koirakerholla on agilityä tietääkseni ja kesällä sitä järjestetään Kaukovainiolla. En tiedä talvesta, käy tsekkaamassa nämä sivut:
http://www.oulunkoirakerho.net/
Tässä kaikki koirapuistot:
http://www.ouka.fi/elaimet/- Leilanen
Herukka; Heikkeliininpuisto
Intiö; Intiönpuisto
Kaakkuri; Salotorpanpuisto
Keskusta; Hollihaka
Keskusta; Hupisaaret
Koirien ulkoilualue; Oulunsalo
Kuivasjärvi; Viklapuisto
Kynsilehto: Sienipuisto
Mäntylä; Mäntylänpuisto
Nokela; Kiskopuisto
Puolivälinkangas; Muurahaispuisto
Rajakylä; Niittyvillanpuisto
Toppila; Toppilan rantapuisto
Tuira; Harripuisto - .....
Leilanen kirjoitti:
Herukka; Heikkeliininpuisto
Intiö; Intiönpuisto
Kaakkuri; Salotorpanpuisto
Keskusta; Hollihaka
Keskusta; Hupisaaret
Koirien ulkoilualue; Oulunsalo
Kuivasjärvi; Viklapuisto
Kynsilehto: Sienipuisto
Mäntylä; Mäntylänpuisto
Nokela; Kiskopuisto
Puolivälinkangas; Muurahaispuisto
Rajakylä; Niittyvillanpuisto
Toppila; Toppilan rantapuisto
Tuira; HarripuistoOnko Kynsilehdon puisto uusi, kun en ole ennen kuullutkaan eikä sitä myöskään ole koirapuistokartassa?
Missä se tarkalleen ottaen sijaitsee? - poppop
..... kirjoitti:
Onko Kynsilehdon puisto uusi, kun en ole ennen kuullutkaan eikä sitä myöskään ole koirapuistokartassa?
Missä se tarkalleen ottaen sijaitsee?... Kynsilehdon Hesburgerin takana :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1166166Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto605109SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun654242SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963819Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost113604Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1193151SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522536Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352479Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat642217Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val231561