Täytyneepä täälläkin poiketa taasen kerran. Viime kerrasta onkin lähes vuosi jo vierähtänyt. Valitettavasti mikään ei ole näemmä muuttunut vaan sama olematon hölönpöly senkun jatkuu. Yksi senkun jaksaa kertoilla juttuja susista ja ripulipaskasta, toinen pilvenpössyttelystä, kolmas tyhjän nauramisesta ja muut sitä samaa vanhaa.
Olisikohan jo aika vaihtaa vaikka aihetta? Ketään täällä ei taida kiinnostaa, pelottaako sudet suomalaisia vai ei. Ketään ei taida täällä kiinnostaa, polttelevatko ihmiset täällä pilveä vai eivät.
Huolestuttavaa sanon minä, huolestuttavaa. Noh, ehkäpä tämän palstan tarkoitus on olla vaan muutaman provosoijan leikkipaikka, jossa ainoa tarkoitus on yrittää ärsyttää muita palstan lukijoita. Sitä vaan en voi ymmärtää, että nämä samat henkilöt jaksavat tuota samaa lässytystä päivästä toiseen, näemmä jopa vuodesta toiseen. Ilmeisesti tuosta pelleilystä he saavat joitain omituisia mielihaluja, joita ei voi normaali henkikö ymmärtää.
Todennäköisesti tämäkin viesti saa sodan aikaiseksi tännä palstalle, mutta ainahan minua voidaan syyttää susien pelkäämisestä, pilven polttamisesta tai yms. mitättömyydestä.
Tosiasiat esille.
5
217
Vastaukset 5
"Viime kerrasta onkin lähes vuosi jo vierähtänyt"
Oletko yhtään perehtynyt esim. darwinismiin ja miettinyt vaikkapa ihmisen kehittymistä apinaihmisestä? Sehän on kestänyt heti paljon kauemmin kuin yhden vuoden ja todistettavasti apinoita on vieläkin naamioituneina uhmisen ulkoasuun. Nyt puhun siis sivistymättömistä ihmisapinoista, joita minäkin parhaani mukaan sivistän. Sivistymätön nykyapina paskat välittää luonnon hyvinvoinnista ja pelkää hysteerisesti petoja (siis apina hysteresis).- pieReskelijä
hermostuneena, peläten metsästäjiä, ja noiden maalaisten junttienareiden mahdollisesti porkkananpurijaan kohdistamaa sakinhivutusta.. peloissaan analyytikko laskee allensa saaden edes hetkellistä lohtua kehonsa tuottamasta lämpimästä nesteestä pöksyissään! Helpottuneena analyytikko huomaakin, että kiväärin lautausliikkeeksi luulemansa ääni olikin vain talveen valmistautuvien talitiasten koputtelua välikatolla..
Moiselle hysteerikolle ei voi muuta kuin piereskellä..:) - Ituhipin kauhu
Ihmiseksi valepukeutuneena ei taida enää paljon muita olla, kuin yksi anuslaattikkoapina
- Sivullinen´
"Huolestuttavaa sanon minä, huolestuttavaa. Noh, ehkäpä tämän palstan tarkoitus on olla vaan muutaman provosoijan leikkipaikka, jossa ainoa tarkoitus on yrittää ärsyttää muita palstan lukijoita. Sitä vaan en voi ymmärtää, että nämä samat henkilöt jaksavat tuota samaa lässytystä päivästä toiseen, näemmä jopa vuodesta toiseen. Ilmeisesti tuosta pelleilystä he saavat joitain omituisia mielihaluja, joita ei voi normaali henkikö ymmärtää."
Edellisellä kommentillasi osuit täyteen napakymppii..
Täällä kirjoittelee kaksi tai kolme henkilöä joilla jokaisella on useita "alipersoonia" eli vastailevat omiin kirjoituksiinsa toisilla nimimerkeillä.
Nimeltä heitä ei tarvitse lausua - kaikkihan me heidät tunnemme.
Palstaa seuraa nykyään korkeintaan 30 henkilöä, aktiivisesti palstalle kirjoittaa nuo 2-3 häirikköä.
Just heidän häiriköintinsä vuoksi palstan lukijamäärä on nollissaan.
Mutta sehän on ollut heidän tavoitteensakin. Seriffittömänä palstana täällä saa häiriköidä, nimitellä ja herjata kanssaihmisiään mielin määrin. No, joillekin se tuottaa tosiaan sitä mainitsemaasi "omituista mielihyvää" jota tervejärkisen on mahdotonta ymmärtää.- Rh +
Eli väki kovin köykäisellä mielenlaadulla täällä paasaa, mitä lienevät? mitään oikeata asiaa on harvoin ja keskustelusta ei voi edes mainita. Olisiko lääkityksen annostelu vielä jotenkin alkutekijöissään, kun sekavilta vaikuttavat?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri531328- 84919
Koska tulet minulle näkyväksi
Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi44737Nainen, olet ihanin maan päällä
Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa40730Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven
Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviilipoliisiauton oven Mies kuvasi keskiviikkoiltana bus259659- 48553
- 43509
Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?
Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,176508" Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?
Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied60507Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista
Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l110497