eli ongelma on tää. haluan ilmaisen torjunnan koneelle, aiemmin ollu avira mut menny vanhaksi. nyt se ei ala päivittyyn enkä saa sitä pois. eli onko joku keino saaha se pois, muutaku ohjelmista poistamalla?
nyt ei oo ollenkaan mitään suojausta koneelle, ja kokoajan tiltissä onkin eli kiiresti pitäs apua saaja..
nyt ei oo ollenkaan mitään suojausta koneelle, ja kokoajan tiltissä onkin eli kiiresti pitäs apua saaja..
Vastaukset 2
Vanhimmat
"current license file" niin lisenssi on uusittu:
http://www.free-av.com/en/pages/22/faq.html
Kyllä sieltä luulisi löytyvän Aviran tiedostoista uninstall-komento.
Jos et muuten saa pois niin kokeile Revo Uninstalleria ja mahdollisesti jäljelle jäävät poistat Eraserilla jota käytät varoen jos haluat käyttää sitä käyttää ja loppusilaus vaikka CCleanerillä.
http://www.download.fi/jarjestelma/ohjelmien_poisto/revo_uninstaller.cfm
http://www.download.fi/tietoturva/sekalaiset_tietoturvaohjelmat/eraser.cfm
http://www.download.fi/tietoturva/jarjestelman_puhdistus/ccleaner.cfm
Ja nettiyhteys pois päältä kun touhuat niiden poistojen kanssa,uusi torjunta sitten mahdollisimman nopeasti päälle ja tämän jälkeen täysi scannaus mahdollisten päivitysten jälkeen.
Eikä uusi palautuspiste ole pahasta järjestelmän palautuksessa ennen poistoja.