rumille miehille elämänohje

Jos ei ulkonäöllä niin rahalla.Yrittäkää kaiken keinoin saada mahdollisimman hyvä duuni tai alkakaa yrittäjiksi. Jos hommat onnistuu rahapuolella niin nainen on taattu. Nyt joku tulee valittaa et ei se ole aitoa mut eikös se ole pääasia että te itse tykkäätte naisesta ja ettehän te muuten ketään sais joten väistämättä 'it is only way'. Tajusin itse tämän rumana miehenä ja heti kun rahaa tuntuu olevan enemmän niin jostaki kumman syystä sitä kiinnostustaki löytyy.
9556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Voi vittu mä en ainakaan mitään ämmää ottais roikkumaan nurkkiin josse ois rahan perässä..
Sitäpaitsi toi rumuus riippuu ihan näkökulmasta....Itekkää en mielestäni oo mikään Mr.Finland mutta en mä baarissa koskaan ilman seuraa oo jääny..

Äänestä

Kuka arvonsa tunteva mies haluaisi kumppanikseen maksullisen naisen. Jos olisin rikas, näyttäisin ovea kaikille rahan toivossa persettään tyrkyttäville.

Parempi ohje rumille, juroille, liian kilteille, liian vääränlaisille sekä muille epäkelvoille miehille on unohtaa naiset ja ryhtyä itsensä parhaaksi ystäväksi. Mikään parisuhdekaan ei ole verrattavissa Shangri-La'ssa asumiseen: nainen vierellä ei ole edellytys eikä tae miellyttävälle elämälle. Kun pitää oletusarvona läpi elämän kestävää naisettomuutta, ei tarvitse enää miettiä kelpaako kellekään vai ei ja voi keskittyä tekemään elämästä muulla tavalla miellyttävää tuntematta lainkaan surua naisettomuuden johdosta.

Äänestä
  • kun kääntää aloittajan nimimerkin "ovorp" toisinpäin niin siitä tulee "provo" : D

    Äänestä

olkoot provo tai trolli tai mikä lie lierohinttikommari mutta hyvä neuvohan tuo on, naisethan on vaan rahan perässä loppupeleissä

Äänestä
  • Tottahan se on, että tuo toimii. Parempi kuitenkin hankkia vaikka prostituoiduista seuraa, jos maksullinen miellyttää. He sentään tunnustavat olevansa huoria eli eivät ole mitään kieroja paskoja.

    Äänestä

  • Niinpäniin, te miehethän sen tiedätte mitä nainen haluaa.
    Hankikkaa se elämä- tai edes tyttöystävä.

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    Niinpäniin, te miehethän sen tiedätte mitä nainen haluaa.
    Hankikkaa se elämä- tai edes tyttöystävä.

    http://static.richardyoungonline.com/photos/10701_large.jpg

    Miksi 160cm pitkällä, rumalla, ahneella ja 79-vuotiaalla miehellä on nuori ja kaunis vaimo? Ehkäpä siksi, että tällä miehellä on omaisuutta 2 miljardia euroa. En väitä, että kaikki naiset juoksisivat rahan perässä, mutta jotkut niin tekevät. Vain sokea uskottelee itselleen, ettei rahalla saa naista.

    "Hankikkaa se elämä- tai edes tyttöystävä."

    Itselläni on elämä kellon ympäri aina siihen asti kunnes kuolen. Tyttöystävää ei taas tällä ulkonäöllä ja persoonalla saa enkä toisaalta pidä seurustelusuhdetta itseisarvoisena eli ei ole mitään syytä ottaa vain ketä tahansa, jolle saattaisi kelvata. Yksin olo voittaa aina huonon suhteen.

    Äänestä

Sehän on oma valinta: yksinäisyys vai nainen (naiset) & rikkaus

Äänestä
  • Voihan olla myös yksin ja rikas.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ovorp kirjoitti:

Jos ei ulkonäöllä niin rahalla.Yrittäkää kaiken keinoin saada mahdollisimman hyvä duuni tai alkakaa yrittäjiksi. Jos hommat onnistuu rahapuolella niin nainen on taattu. Nyt joku tulee valittaa et ei se ole aitoa mut eikös se ole pääasia että te itse tykkäätte naisesta ja ettehän te muuten ketään sais joten väistämättä 'it is only way'. Tajusin itse tämän rumana miehenä ja heti kun rahaa tuntuu olevan enemmän niin jostaki kumman syystä sitä kiinnostustaki löytyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu