Suoraan asiaan siis. Kontissa 12" MTX:n subi. Vahvarina joku paska 2x100w. Eli tarve olisi parempaan vahvistimeen, että saisi tuosta subbarista irti sen verran mitä 12" odotetaankin. Tarkoitushan tuolla subilla ei ole ihmisiä tappaa, mutta kunhan soisi odotusten mukaisesti, mitä se todellakaan ei nyt tee luullakseni tuon vahvistimen takia juuri. Mietin tuollaista vahvistinta http://www.jj-tuonti.com/product_info.php/cPath/32_80/products_id/523 Olisiko tuo millainen vaihtoehto?
Vahvaria.
MTX
5129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
http://www.powerset.fi/autohifi/gz/gzta1800mk2.html Tai tuollainen?
Haluat vastinetta rahollesi ja suunnittelet ostavasi hakpis vahvistimen?? Hei haloo!
Nimenomaan, kuten jos lukea osaat, niin tarkoitus ei ole pamauttaa tärykalvoja verhoilulle? Eiköhän nuo vahvistimet mitä annoin esille ole kuitenkin parempi kun tuo 2x100w joku erkkasarjavahvistin? Ajattelin kysyessäni, saavani mielipiteen noista esille pistetyistä vahvistimista, enkä kuulevani juuri tuollaista. sano joko mielipiteesi noista tai ole hiljaa. ei pahalla :)
Älä missään nimessä osta tota silversonickia! Ehdottomasti toi ground zero parempi.. ja siitä riittää ainakin tehot tuolle 12":lle.. Eikä välttämättä hajoa heti.
Tuollaista mielipidettä nimen omaan kaipasin! Itse olen melko aloittelija näissä asioissa, mutta kummiskin sen verran noista tehoista tiedän, että osaan suurinpiirtein oikean tehoiset löytää. Odotan myös mielellään muita ehdotuksia vahvistimista joiden hintalaatu suhde olisi tuota ground zero luokkaa :)