Lapse lääketehtaiden koekaneiksi...

b+b-b

Jokaista vanhempaa luulisi kiinnostavan mitä parhaillaan puhastellaan lasten/vanhempien oikeuksien siirtämiseksi lääketeollisuuteen. Hallitus on tehnyt esityksen lakimuutokseksi, jolloin lapset voidaan ilman vanhempien suostumsusta värvätä lääketutkimuksiin!


http://www.kokoomusnuoret.fi/index.p...asten-oikeudet
Terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen (THL) pääjohtajan Pekka Puskan mukaan nimetty lakiesitys on Kokoomusnuorten mielestä vastenmielinen. Esityksen mukaan alle 15 vuotiaille voitaisiin tehdä lääketieteellisiä kokeita ilman vanhemman suostumusta. Lapsen vanhemmille ei tarvitsisi edes ilmoittaa asiasta.


http://www.anttiheikkila.com/index.p...t=151&id=2#kom
Suomi on keksinyt tehdä lapsilla bisnestä. Thaimaa, Kuuba ja monet muut maat saavat suuren osan tuloistaan lapsiseksillä. Suomi pistää paremmaksi ja myy lapsensa Big Pharman koealueeksi. Enää ei tarvitse rääkätä ressukkaeläimiä. Turussa lapsia käytetään koekaniineina. Heiltä on evätty ravinnon luonnolliset rasvat, sitten on HPV -rokotustutkimus, tuo THL:n 6 miljoonan peneumokokkitutkimus. Kaiken lisäksi sukulaistytön vanhemmat saivat Tampereen yliopistosta kirjeen jossa lasta pyydettiin mukaan H5N1 -rokotetutkimukseen!!! Voi vain kysyä, mistä nyt sitten lintuinfluenssakin vedetään tähän mukaan? Onko se seuraavan hysterian aihe. Sekin virus ”pääsee karkuun” sopivasti markkinoita piristämään, kun aika on kypsä.


http://www.rokotusinfo.fi/tiedostot/...to-091111_html
Lex Puska" - Rokotusinfo ry:n sivuilla on nyt THL:n lausunto lakimuutoshankkeeseen. - syystä tai toisesta Terveyden ja hyvinvoinnin laitos ei ole lainkaan julkaissut verkkosivuillaan lakimuutoshankkeisiin ym. antamiaan lausuntoja kuten sen edeltäjät Kansanterveyslaitos ja Stakes tekivät.


http://sahrami.blogspot.com/2009/11/...ellisesta.html
Esitys ei saa missään tapauksessa mennä tuollaisenaan läpi. Te, joita asia kiinnostaa, lukekaa esityksestä 8 § sivulta 16 ja lähettäkää näkemyksenne tuonne Sosiaali- ja terveysministeriön osoitteeseen tai kansanedustajallenne. Ja pistäkää viestiä eteenpäin, jotta asia herättäisi mahdollisimman paljon keskustelua ja huomiota. Nyt tuntuu kuin sitä yritettäisin salassa viedä nopeasti eteenpäin, koska asiasta ei ole ollut mediassa toistaiseksi mitään tietoa lukuunottamatta paria keskustelua Kauppalehden ja Keskisuomalaisen nettisivuilla.

0

418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kuka sitä naista maalittaa

        Täällä oikeasti?
        Ikävä
        172
        1137
      2. Anteeksipyynnöstä

        Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
        Ikävä
        132
        857
      3. Oletko päässyt minusta

        Eteenpäin?
        Ikävä
        84
        793
      4. Ei kukaan ole katsonut

        Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
        Ikävä
        51
        738
      5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

        Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
        Ikävä
        55
        549
      6. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

        Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
        Ikävä
        37
        541
      7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

        Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
        Maailman menoa
        296
        538
      8. Martinan tarve valehdella.

        Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
        Kotimaiset julkkisjuorut
        215
        489
      9. Pakkomielle

        Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
        Ikävä
        45
        482
      10. Rakastan sinua

        Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
        Ikävä
        49
        477
      Aihe