Rinkka Jyväskylästä?

rinkkaa etsimässä

Moi!
Olen hankkimassa elämäni ensimmäistä rinkkaani Jyväskylän seudulta ja kaipaisinkin nyt vinkkejä valintapuuhiin. Osaatte suositella jotain tiettyä merkkiä tai kertoa, mistä edullisimmin löytäisin käyttökelpoisen opiskelijabudjetin rinkan, jota jaksaisi kanniskella ja jolle ei tarvitsisi vielä ensi jouluna hakea seuraajaa? Rinkkaa olen aikeissa käyttää niin interreilaamiseen kuin muuhunkin matkusteluun.
Kiitokset!

2

741

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 17+3

      Partiovarusteita myyvästä liikkeestä löytyy hyvät valikoimat erilaisia rinkkoja. Tässäkin kyllä pätee, että halvalla ei saa hyvää... Jyväskylässä toimii Partioaitta, ota yhteyttä sinne.

    • kaikkea sitä

      maailmalle ja ei tiedä mistä saa rinkkoja niin kannattaa pysyä ihan äidin luona vaan. Uusavuttomat ovat ihania pikku äidin kultia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1984
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1730
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      57
      1380
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      79
      1375
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1038
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      936
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      933
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      892
    9. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      73
      866
    10. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      109
      863
    Aihe