Järjestyksenvalvojan varusteet, Swat-Team

tursopurso

4

2009

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaapro71717

      ja miksei saisi kantaa? lue laista teksti järjestyksenvalvojan voimankäyttövälineistä.

    • jascae
    • jhkl

      voi herranen aika....... idiootit

    • Kuka kysyy? Eiliselt

      En pysty valitettavasti nostaman tuloja, koska Himangan kunnan 1000 vammaista hakee edelleen tukea siten assosiaation tuottamiselleen ja näin luo todellisuuden häiriötilan esim. epätodellisuuden muodostamisesta ympäristöksi, jota he eivät koskaan itse ratkaise ja jäävät näin eläimellisen kaltaiseen käyttäytymispiirteeseensa esim. narsistisesta seksiväkivaltaisuuden persoonallisuudestaan.
      Suomen Mielenterveys-seuran tulee myös heti lopettaa toimintansa. En voi ymmärtää, miten joku voi haluta yksikseen ja siten itse, vain omalle itselleen esiintyä senkaltaisesti, täysin yksin. Tässä tämä on kehitysvammaisuuden lähtökohta jolla ei saa lähteä vahingoittelemaan ketään, pelkästään sukupuoltaan, kuten olemusta ja sen ilmeitä, esiintymisenä käyttäen.
      Vastaaja: Mikä SWAT-koulutus sulla on menossa?
      - Himangan kuntalaisilta selviytyminen mm. irtolaisuuden avulla sen luomin tosiseikoin, kuten irtaallisuuden ja siten psyykkisen kivun välttäminen, aivan kuten sisimällisessä tasapainoisuudessa, kuten seksuaalisuudessa ja terveessä sukupuolessa asunnottomuutena, sekä siten sen luomana taloudellisena sekä siten julkisena eri-arvoisuutena, kuten inhimillisyytenä ja siten myös ympäristön ja läheisten hyvinvointina, jota ei saa myöskään pakottaa narsistisin tekokeinojen avulla, epätodellisuuden ympäristön luomisen välttämiseksi. Näin eläimellisyyden välttämiseksi ja sukupuolisen häveliäisyyden säilyttämiseksi, koska se on edelleen arvostettua mm. muista ihmisistä, ympäristönä vastuuntottamisena, kuten työ edellyttää, jota ei saa osoitellen ja ohjaten lähteä edes tekemään. Ulkopuolisesta yksinoleminen voi olla mahdollisuus omaksua, ettei sellaista yksityisyyden loukkaamista yksityis-elämän osalta, kuten tunteiden hyväksikäyttämisellä voi hyväksyä lainkaan, turvallisetta läheisyydellä muodostuvana lämpönä.
      - Mä en tykkää että tuota käytetään...
      - Kyllä käytetään ulkopuolisenne puuttuessa täysin

      Empatialla...
      - Kemiallisuuden osilta.
      Entä pakottamisen keinojen käyttäminen itsekseen?
      - Emme voi miettiä, koska et sulkeudu.
      Ei voi syytellä omasta tilastaan, pidetään eläimellisenä.
      - On käytöshäiriö-piirteenä. Suorana aivojen onteloittamisena poimiminen etenkään esiintyvästi on haitta esim. väestöllisesti, väestönä siinä kaupunkien, kaupunkimme asukkaita siten pitäen. Seuraileminen on erittäin vahingollista ja he harjoittavat sitä usein esiintyvinä itse samanaikasesti, en nyt heti käsitä miten voisimme tukea sitä heidän omaksumaansa omituista tapaansa, olla hillitsemättä assosiaation tuottamista siten sadismina meille muille ihmisille.
      Ymmärtävätkö he lainkaan vakavan vahingoitamisensa osa-alueita itse, vai etsivätkö he siitä vielä niitä suggestiosta joukolla poiketen, ja joukkosuggestiosta itsestään huolimatta?
      Kyllä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      110
      5077
    2. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      20
      2907
    3. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2734
    4. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1906
    5. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      25
      1846
    6. Oletko harrastanut

      seksiä kaivattusi kanssa? 🤔
      Ikävä
      141
      1743
    7. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      152
      1600
    8. Miksi miehet hermostuvat tyhjästä?

      Olen tässä viimeisen vuoden sisään pudottanut melko reilusti painoa mikä on sitten saanut useammankin lähipiirin aiemmin
      Sinkut
      113
      1561
    9. Nainen, se on vain karu totuus, että

      sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja
      Ikävä
      282
      1499
    10. Joko aiheuttamani pettymys

      on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.
      Ikävä
      95
      1413
    Aihe