Eli niin simppeliä kuin miltä kuulostaa. Mihin saisi tällainen nuori, itseoppinut taiteilija duuneja esille suht halvalla/ilmaiseksi. Mistä kannattaa lähteä kyselemään ja millaisia kontakteja tarvitsisi? Haluaisin kuulla kritiikkiä itseni kehittämistä varten, ja eipä haittaisi vaikka jonkun joku ostaisikin.
Mihin näytille omia duuneja?
I've got the blues
2233
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kirjastot yleensä ottaa. Terveyskeskukset. Jotkut kahvilat ja baarit. Galleriatkaan eivät välttämättä ole kauhean kalliita, riippuu tietysti sijainnista. Viimeksi pidin jyväskylässä edesmenneessä galleriassa yhteisnäyttelyn niin maksoi kummaltakin 200e/kuukausi, tossa oli kyllä vähän tutun alennusta.
Ja jos et välttämättä halua yksityisnäyttelyä pitää niin kannattaa tyrkyttää ryhmänäyttelyihin. Paikallisilta taideseuroilta saa varmaa infoa niistä.
Löytyy googlella hakusanalla:Internetin Ilmaiset
Sieltä löytyy Blogeja, kotisivuja ja näyttelysivuja halukkaille.
On hyvä tuttustua ensin nettiturvallisuuteen! Eli korkeintaan tuota varten hankittu sähköpostiosoite julki.