Auto on Vectra 2,2 elegance -01. Kauppareisulla loppui akku kuin seinään, tuuppimalla käyntiin ja merkkikorjaamon pihaan. Vaihtoivat autoon akun mutta hakiessamme autoa huomasimme että kojetaulussa palaa korjaamo valo. Siis se missä on auton kuva ja jakari poikittain. Poistivat sen liikkeessä mutta käynnistäessä se tulee uudelleen. Vika koodi PO602. Auto ollut jo kaksi kertaa pajalla (merkkikorjaamossa)ja edelleen valo palaa.jotain on kuulemma ohjelmoitu uudestaan vaan ei auta. Lisäksi autoa ei pysty käynnistämään uudelleen ellei ota virtaavaimia pois virtalukosta välillä. Onko kellään tietoa.
Missä vika
Jakarit autossa
2
424
Vastaukset
- pauli57
Mitään osia enne kun akku meni tyhjäksi? Mulla vaihdettin kerran ajovalokytkin uudempaan malliin, niin tämä tyhjeksi akun auton parkissa ollessa. Ei keksineet muuta kuin vaihtoivat vanhan mallinen kytkimen takaisin. Onneksi osasin itse mitata missä vika.
- mitään
Osia vaihdettu ennen. akku oli vaan 'hajonnut' .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1114369
- 793543
Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223401Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?843395Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?273296- 762964
- 892883
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim662841"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452800Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852589