tavalliseen maitoon siirtyminen

onko teillä kakan kostumus/väri tms sellaista muuttunut tavalliseen maitoon siirtyessä... onko ollut muita "oireita"?
1159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Joo, kyllähän tuo löysemmäksi ja ikäänkuin oranssimmaksi muuttui heti. Alussa kokeiltiin normimaitoa, josta tuli lisäksi vielä vatsanväänteitä jonkin verran. Vaihdoimme pian kuitenkin hyla-maitoon, ja vastanväänteet katosivat ja kakan väri ja koostumuskin hieman parani. Vieläkin tuntuu, että se on jatkuvasti normaalia löysempää (pitkin pyllynposkia heti) ja väriltään aika vaaleaa. Tiedä sitten mistä johtuu...täytyy neuvolasta itsekin seuraavalla kerralla kysyä. Tavallista maitoa juotu jo puolisen vuotta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hhhhhfhs kirjoitti:

onko teillä kakan kostumus/väri tms sellaista muuttunut tavalliseen maitoon siirtyessä... onko ollut muita "oireita"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu