Onko niin, että juopuneena on helpompi olla naisen kanssa sängyssä, eikö siinä tarvita mitään tunteita mukaan, itse olin täysillä mukana ja voisin taas olla. Oletteko usemmat juopuneena lebsoja? selvinpäin taas ollaan " normeja"? Olen kyllästänyt teidän touhuihin..
pettynyt
P.E.T.T.Y.N.Y.T
5481
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Auh. : /
Tuota itsekkin olen miettinyt. Monet vetävät käni humalat ja peuhaavat sitten naisen kanssa. Aamulla sitten ollaa taas heteroita. En ymmärrä itsekkään mikä siinä oikein on.. : < Ehkä ihminen haluaa hakea jotakin jännitystä elämäänsä tuollaisella tai sitten vain haluaa kokeilla...?
Pare ettei lähde ollenkaan kännipäisten naisten kanssa sängyyn, selvinpäin sitten vaan, ei tule sitten loukattua ketään, tuskin kukaan "normaali" selvinpäin menee naisen kanssa sängyyn, on helppo vedota että olin niin "juovuksissa"..vain onko niin että täys hetero ei mene kännissäkään naisen kanssa sängyyn? mene ja tiedä..
No jos se olis oikeesti kunnon hetero. Hetero olis jo kauhuissaan ku sille sanottais sana lesbo tai bi.
Joten jos se on kunnon hetero niin se pysyttelisi kaukana. Kyseessä voisi tietenkin olla ihminen, joka ei vielä tiedä itsekkään mikä on. Ja aamulla kun herää niin huomaakin vuoteessa naisen ja saa siitä paniikin ja sanoo et "sori olin nii jurrissa". Ehkä tuo on sitä hakemista, että kummasta pitää enemmän..
Jaa a. Tuota olen itsekin miettinyt. Olin nimittäin tuossa marraskuun puolessavälissä pikkujouluissa ja ystäväni, jonka luulen olevani ihastunut minuun, otti aika paljon alkoholia. Normaalisti hän ei ota kuin ehkä kerran tai kaksi vuodessa. Lähes koko ajan hän yllytti minuakin nauttimaan lisää, kävi ostamassa minulle siideriä ym. aina kun huomasi, ettei minulla ole juomaa. Huomaan kyllä olevani itsekin ihastunut häneen, joten sitä juuri pelkäsinkin, että jos juon, niin ilmaisen vahingossa tunteeni ja mites sitten vois käydä...
Mitäs luulette, mikä oli hänen tarkoituksensa? Olinko liian sinisilmäinen jos en huomannut vihjettä?
Jos hän haki rohkeutta juomalla? Jos hän ei selvin päin uskalla eskustella kanssasi asioita jotka ovat liian lähellä sinua ja häntä?
Itse oli samallainen pari vuotta sitten. Join itseni humalaan ennen kun sain rohkeutta puhua ihastukselleni.
Voisit laittaa kyseisen henkilön seinää vasten ja kysyä että mikä juttu tää oikeen on? Että se häiritsee sua ja haluat saada asiasta selvyyden.