Tuli tuo hankittua ajankuluksi, mutta nyt jymähti homma...Vinkkejä kaipailee hän...
Elikkäs näihin questeihin liittyen:
Tehtävä hakea sieltä omalta pääsaarelta munkki ja viedä se sinne "ählämille"/toisinpäin...
Näyttää sitä nuolta tavernan ja sen "ählämin" satamarak. päällä, jotta miten etiäpäin???
Ps.tähän samaan vois varmaan pistellä muitakin ko.pelin vinkkejä,jookos..
ANNO 1404
2
567
Vastaukset
Klikkaa sitä vasempaan reunaan tulevaa kuvaketta(keneltätehtävä) ja zoomaa sinne, painaa tarvittaes kuvaketta uudelleen ja siirtyy kartalla sinne, sieltä pitäis sit jo löytyä kohde(esim. keltaisella tai sinisellä kehyksillä, tarkaan saa katsoa).
Klikkaa kohdetta ja se siirtyy esim. warehouseen, sieltä siirtää sen laivaan ja vie kohde satamaan, riippuu tietty tehtävästä, mutta noin yleensä.
Mutta, kertokaas,kui saa niitä itemssiä(vai mitä ne nyt oli), jotta sais hankittua niitä uusia rakennustyyppien kuvakkeita ???pikkuhiljaa.
Tällä saitil, ei paljoa aiheesta/pelistä keskustelua, mutta tuolta lisää:
http://murobbs.plaza.fi/pelit-ja-konsolit/589808-anno-1404-a.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1441307
- 55772
Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat
https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe36686- 80607
Ei näytä hyvältä
Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj39576Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...50541Jos vielä toivot...mies...
Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi49537- 38524
- 32520
Dina on valittu virkaan Rovaniemelle
Kemijärven kaupunginjohtaja on pyrkinyt pois Kemijärveltä ja näyttää että näin tulee käymään.27518
