Ajattelin teiltä viisaammilta kysyä neuvoa/apua seuraavaan ongelmaan.Kun menen nettiin, niin kotisivullani(suomi24)on joissain kohdissa teksti error ja jotain muuta.Silloin en pääse myöskään kaikille haluamilleni sivuille.Joskus taas kyseistä tekstiä ei ole jolloin pääsen normaalisti jokapaikkaan.Toivottavasti joku ymmärsi mitä ajan takaa.
Outoa
papu
5301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
..selaimen asetuksissa vikaa taikka sitten asennuksessa. Ja mikä selain olikaan kyseessä?
InternetExplorer (ja versio), Netscape (ja versio), Opera, K-Meleon, Mozilla, Amaya, Lynx, Konqueror.. Entä käyttis?
Vaikea vastata epämääräisesti esitettyihin kysymyksiin.
Käyttis on Windowsin XP ja Microsoftin internet explorer. Mikäs toi versio sit on?
Version näet kun menet sinne Helpiin (Tuki tai Apu tai jotain sen suuntasta yläpalkin oikeanpuoleisin nappi). Painat sitä ja alimpana pitäisi olla tietoja Internet Explorerista ja versionumero, esim. 5 tai 5.5 tai 6. Ellet tiedä, et ilmeisesti ole hakenut siihen päivityksiäkään. Paha juttu. Nyt tarvitsisit jonkun joka näyttää kädestä pitäen.
Sitä paitsi kannattaisi vaihtaa selainta. KAIKKI MUUT selaimet ovat turvallisempia kuin Internet Explorer.
Suomi24:ssä on kyllä ollut ongelmia, eikä sivuille ole aina päässyt. Voi olla että IE antaa tuollaisen ilmoituksen, kun sinne ei pääse.
Mutta vaihda nyt kuitenkin selainta, niin pääset vähemmillä ötököillä.
Onko virusohjelma kunnossa?
Jos käytössäsi on laajakaista, hanki ehdottomasti myös palomuuri sekä muutamia ötökkäohjelmia, kuten Ad-Aware, Spybot sekä esto-ohjelmaksi Spywareblaster. Tuliko vähän liikaa? Pyydä kaverilta apua.
neuvoista.Päivitykset ei ollut ollenkaan ajan tasalla.Palomuuri ja virusohjelma on ihan ok.