Hei! Onko kukaan menossa jouluksi Tahkolle. Olisi kiva tutustua/saada seuraa siellä muistakin lapsiperheistä. Ilmoittakaapa itsestänne :)
Joulu Tahkolla!
6
860
Vastaukset
- kannusta
Tervehdys! missäpäin aiotte majoittua? meitä on 2 lapsiperheellistä menossa joulu-uudeksivuodeksi, yhteensä 7 lasta ja 3 aikuista, nuorimmat on 4-6 vuotiaat ja muut yli 10. Me majoitutaan vierekkäisiin paritalo huoneistoihin aivan rinteiden vieressä lahden pohjukassa. Rinteeseen ja hiihtämään pääasiassa :)
- lumiella
Meitä on 2 aikuista ja 2- vuotias poika. Majoitumme Hotelli Tahkovuoressa. Ollaan vain joulunaika. Tarkoitus olisi myös hiihtää ja tehdä asioita taaperon jaksamisen mukaan.
- ktel
Mukavahan se on aina irroittautua kunnolla arjesta, joulunakin.
Kyllä Tahkolla passaa. Sitä vaan, että toivottavasti saavat lumetuksen kunnolla käyntiin, että rinteitä olisi enemmänkin auki. Tiedä sitten, mikä tilanne on tällä hetkellä? - tavela
ktel kirjoitti:
Mukavahan se on aina irroittautua kunnolla arjesta, joulunakin.
Kyllä Tahkolla passaa. Sitä vaan, että toivottavasti saavat lumetuksen kunnolla käyntiin, että rinteitä olisi enemmänkin auki. Tiedä sitten, mikä tilanne on tällä hetkellä?"Sitä vaan, että toivottavasti saavat lumetuksen kunnolla käyntiin, että rinteitä olisi enemmänkin auki. "
Aika heikolta näyttää. Tällä haavaa auki näyttää olevan vain lastenrinteet. Varmasti useampi rinne saadaan auki jouluksi.
Parhain paikka lasketella tällä hetkellä taitaa olla Levi: rinteitä on auki riittävästi ja korkeuseroakin piisaa. Ylläs on sydäntalvesta siitä harmittava, että avotunturin tuulisuuden takia gondoli ei useinkaan toimi. Kevättalvi on sitten jo eri asiansa. Silloin Ylläksellä ei ole kilpailijaa. - käytäntö opettaa
lumiella kirjoitti:
Meitä on 2 aikuista ja 2- vuotias poika. Majoitumme Hotelli Tahkovuoressa. Ollaan vain joulunaika. Tarkoitus olisi myös hiihtää ja tehdä asioita taaperon jaksamisen mukaan.
taapero suksille ja mäkiä alas.
- mökkihöperöt
haluamma olla perheen kanssa keskenään lomalla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774612- 1801867
- 1241570
- 1231100
- 351026
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161021- 78923
- 52866
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78852- 4818