En tiedä, mitä ohjelmasta on kirjoitettu lehdissä, mutta omat huomioni siitä ovat olleet:
Jotkut kilpailijoista, joiden peli on päättynyt valheeseen, ovat olleet itse järkyttyneitä ja väittäneet tulosta vääräksi. Tuo onkin hyvin paljon mahdollista.
E-mittarin kanssa työskennellessä ei mittarin reagointi tarkoita muuta kuin että asia herättää henkilössä tunteita. Mistä tämä tunteenpurkaus johtuu, täytyy tutkia sitten lähemmin.
Esim. eilisessä ohjelmassa mieheltä kysyttiin, oliko hän käyttänyt maksullisia naisia ulkomailla käydessään. Hän vastasi että ei ja se oli koneen mielestä valhe. Mies itse oli toista mieltä. Jos näin on, ajatus seksikkäästä naisesta tai inho maksullisia naisia kohtaan esimerkiksi saattoivat aiheuttaa reaktion. Auditoinnissa asia selvitettäisiin lähemmin, kunnes aihe ei aiheuttaisi enää sen kummempaa reaktiota.
Totuuden hetki vs. E-mittari
se vanha tuttu
1
564
Vastaukset
- Huhahhhei
Eli auditoinnin tarkoitus on tehdä ihmisestä (maksukykyinen) ruukkukasvi. Kieltämättä se on joidenkin scientologien kohdalla onnistunutkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521987
- 621912
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p121445- 611251
- 501219
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41845Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118707Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit88707Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33678- 40643