Totuuden hetki vs. E-mittari

se vanha tuttu

En tiedä, mitä ohjelmasta on kirjoitettu lehdissä, mutta omat huomioni siitä ovat olleet:

Jotkut kilpailijoista, joiden peli on päättynyt valheeseen, ovat olleet itse järkyttyneitä ja väittäneet tulosta vääräksi. Tuo onkin hyvin paljon mahdollista.

E-mittarin kanssa työskennellessä ei mittarin reagointi tarkoita muuta kuin että asia herättää henkilössä tunteita. Mistä tämä tunteenpurkaus johtuu, täytyy tutkia sitten lähemmin.

Esim. eilisessä ohjelmassa mieheltä kysyttiin, oliko hän käyttänyt maksullisia naisia ulkomailla käydessään. Hän vastasi että ei ja se oli koneen mielestä valhe. Mies itse oli toista mieltä. Jos näin on, ajatus seksikkäästä naisesta tai inho maksullisia naisia kohtaan esimerkiksi saattoivat aiheuttaa reaktion. Auditoinnissa asia selvitettäisiin lähemmin, kunnes aihe ei aiheuttaisi enää sen kummempaa reaktiota.

1

564

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huhahhhei

      Eli auditoinnin tarkoitus on tehdä ihmisestä (maksukykyinen) ruukkukasvi. Kieltämättä se on joidenkin scientologien kohdalla onnistunutkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1987
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1912
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      12
      1445
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1251
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1219
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      845
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      707
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      88
      707
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      678
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      643
    Aihe