"vain hätäpuhelut sallittu"

perhana sentään, en pysty soittamaan ännykälläni ollenkaan. Viestit tulee ja menee ja puheluihin vastaaminen onnistuu, mutta en pysty soittamaan mihinkää.
Mistähän toi johtuu? Sim-kortin oon ottanu pois ja kokeilin toistakin niin sama juttu.
Onko kännykkä menny rikki???
2992
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Urpo!anteeksi nyt, mutta ilman sim-korttia sinulla" ei "ole liittymää.Koska ne kaikki hommelit on sim-kortissa,kuten numerosi

Äänestä
  • Ootko sää ehkä urpo?! Se otti sim-kortin pois ja laitto takasin ehkä kumminkin. Sama jos vikaa puhelimessa nii akku irti ja takas

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TOMPELO kirjoitti:

perhana sentään, en pysty soittamaan ännykälläni ollenkaan. Viestit tulee ja menee ja puheluihin vastaaminen onnistuu, mutta en pysty soittamaan mihinkää.
Mistähän toi johtuu? Sim-kortin oon ottanu pois ja kokeilin toistakin niin sama juttu.
Onko kännykkä menny rikki???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu